Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Turniej Bocci.
     

W dniu 19.10.2021 uczniowie klas 7ai i 7fi uczestniczyli w turnieju intrgracyjnym  Bocci, ktory odbył się w hali MOSiR. Dobre humory i zdrowa rywlizacja obfitowała w zdobywaniu punktów. Uwieńczeniem zawodów były medale, dyolomy oraz nagrody rzeczowe.

Więcej… dodano dn. 20.10.21
 
Zabawa i nauka czyli lekcje języka polskiego w 5a.
     

 W poniedziałek uczniowie przygotowali lapbooki gramatyczne, które mają ułatwić gromadzenie i przyswajanie informacji.

Więcej… dodano dn. 07.10.21
 
4a i 5a na wycieczce w Krakowie
     

28 września klasy 4a i 5a uczestniczyły w warsztatach w Fabryce Czekolady w Krakowie oraz w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Lotnictwa. Humor i pogoda dopisały, więc czego można chcieć więcej.

Więcej… dodano dn. 07.10.21
 
7a, 7f zajęcia kulinarne.
     

Wspomnienia z wakacji - kolorowe szaszłyki.

Więcej… dodano dn. 04.10.21
 
Sesja zdjęciowa.
     

Sesja zdjęciowa inspirowana postaciami z książek "Opowieści z Narnii" oraz "Ania z Zielonego wzgórza".

Więcej… dodano dn. 04.10.21
 
Rok szkolny

2020/2021

dodano dn. 02.07.21
 
Pożegnanie klasy szóstej.
     

W poniedziałek klasa 6fi udała się na warsztaty plastyczne do do Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół. Uzniowie własnoręcznie malowali farbami wybrane lub zaprojektowane samodzielnie wzory na plecakach lub torbach. Gotowe projekty pozytywnie zaskoczyły nawet te osoby, które uwżały, że nie mają zdolności plastycznych. Kolejną atrakcją była wizyta w gadziarni z ciekawą, fachową prelekcją. Wycieczka zakończyła się konsumpcją lodów w pobliskim parku. 

Więcej… dodano dn. 22.06.21
 
Zdrowy piknik w klasie 2 a.
     

15.06.2021 klasa 2 a w ramach lekcji wybrała się na piknik. Było mnóstwo zdrowych przekąsek przygotowanych przez rodziców i babcie, a do picia pyszna, orzeźwiająca lemoniada. Uczniowie samodzielnie wykonywali szaszłyki owocowe, warzywne i ze smakiem je zajadali. Między czasie grali w gry, relaksowali się na kocach i wspólnie się bawili. Był to bardzo mile spędzony czas na łonie natury.

Więcej… dodano dn. 21.06.21
 
2a promuje zdrowe odżywianie.
     

17.06.2021 klasa 2a przygotowała świeżo wyciskane soki z sokowirówki. Każdy uczeń przyniósł tego dnia ulubione owoce i warzywa. Dzieci samodzielnie komponowały mikstury owocowe i ze smakiem je piły. Niektóre smaki były im nieznane,  jednak z ciekawości kosztowały i częstowały swoimi napojami. Dzięki takim zajęciom uczniowie wzajemnie mobilizowali się i zachęcali do zdrowego odżywiania.

Więcej… dodano dn. 21.06.21
 
Dzień Dziecka 6f
     

Dzień Dziecka zgodnie z założonym planem, uczniowie klasy 6f spędzili przyjemnie i wesoło. Film z kinie Sokół pt. "Co w duszy gra" wzruszał i rozśmieszał, a zorganizowany po seansie konkurs przedstawiciele klasy 6f wygrali bez wiekszych trudności. W nagrodę cała klasa została zaproszona na darmowe warsztaty plastyczne do Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół. 

Więcej… dodano dn. 01.06.21
 
Pierwszy dzień w szkole po nauce zdalnej
      

Po tak długiej nieobecności w szkole uczniowie klasy 6f spędzili poniedziałkowy dzień bez podręczników. Spotkali się w swojej sali,  mieli czas na rozmowy i zabawy. Na szczęście pogoda dopisała i  spacer po Nowym Sączu również się udał. Wspólne przebywanie zakończyli pobytem na placu zabaw. To był udany dzień.

Więcej… dodano dn. 20.05.21
 
" Zwyczaje Wielkanocne"
       

W dniu 19.03.2021 klasa 2a przygotowała występ" Zwyczaje Wielkanocne". Wszystkie tradycje i obrzędy zostały zaprezentowane Pani Dyrektor, a także dzieciakom z zerówki przedszkolnej i uczniom klasy 1a. Uczniowie chętnie prezentowali swe talenty, były piękne kostiumy, wierszyki, żarciki wielkanocne i tradycyjne polskie piosenki oraz  przyśpiewki związane z Wielkanocą.

Było dużo radości  i uśmiechu.

Więcej… dodano dn. 01.04.21
 
Radosne przygotowanie do świąt w 3 a.
     

Przygotowania do Wielkanocy w 3a. Wszyscy są już gotowi na Niedzielę Palmową a jajo będzie piękną ozdobą wielkanocną. Dużo pracy i cierpliwości, ale opłaciło się. Efekty są piękne.

.

Więcej… dodano dn. 20.03.21
 
Dzień Babci i Dziadka
       

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 2 a przygotowała dla swoich zaprzyjaźnionych seniorów duże laurki oraz krótki występ artystyczny.

Więcej… dodano dn. 26.01.21
 
"Jasełka w czasach pandemii"
     

W tym roku jest troszkę inaczej niż do tej pory. Mimo to klasa 2 a postanowiła stanąć na wysokości zadania i urządzić jasełka mimo wszystko. Dzieci otrzymały przydzielone role i scenariusz. Ich dodatkowym zadaniem było wykonanie pacynki, którą  miały okazję  zaprezentować podczas jasełek. Nie były to tradycyjne jasełka. Jednak zostały stworzone na miarę czasu i warunków jakie obecnie panują. Jasełka te odbyły się na żywo online, za pośrednictwem naszej platformy edukacyjnej classroom.

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie i zaangażowanie się w to przedsięwzięcie. Zapewne tego rodzaju jasełka pozostaną na długo w naszej pamięci.

dodano dn. 02.01.21
 
Rok szkolny

2019/2020

dodano dn. 05.08.20
 
Grudniowe wydarzenia w klasie 3 a
     

W grudniu w klasie 3a odbyło się kilka ciekawych wydarzeń. Z okazji Dnia Integracji dzieci brały udział w robieniu i ozdabianiu pierniczków. Miłym wydarzeniem było spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom zaproszenie do kina 6D oraz na warsztaty robienia pizzy. Klasa uczestniczyła również w koncercie kolęd oraz w Dniu Tradycji. Ozdabianie pomarańczy goździkami wprowadzał w nastrój nadchodzących świąt.

Więcej… dodano dn. 06.01.20
 
Klasa 2a na wycieczce w Krośnie.
     

Dnia 8 listopada uczniowie wybrali się do Dziedzictwa Huty Szkła w Krośnie. Poznali tam historię huty, własnoręcznie ozdabiali świąteczną bombkę, wykonali pamiątkowy medalion. Mieli też okazję oglądać piękną wystawę przedmiotów szklanych. Następnym punktem wycieczki było piękne, małe miasteczko- Biecz, w którym zwiedziliśmy muzeum i zagadnęliśmy do lochów. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 17.12.19
 
Andrzejki i pieczenie pierniczków w kl. 2 a
     

 Ten dzień był pełen wrażeń. Oprócz zabaw i wróżb andrzejkowych pachniało w naszej sali pierniczkami. Zobaczcie sami.

Więcej… dodano dn. 17.12.19
 
Dzień Postaci z Bajek w 2a.
     

 To dzień, na który czekamy z utęsknieniem. Każdy bowiem przebiera się za ulubioną postać z bajki. 

Więcej… dodano dn. 17.12.19
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.