Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
„Agrozagroda” – wkraczamy w świat zwierząt
    

Dzień 5 czerwca był dla uczniów grup 0 „A” i „B” pełen atrakcji i wspaniałych przeżyć. W AGROZAGRODZIE podziwialiśmy różnorodne zwierzęta domowe. Poznawaliśmy zwyczaje oraz warunki hodowli obserwowanych zwierząt. Mieliśmy również możliwość karmienia oraz zabawy z nimi.

Więcej… dodano dn. 08.06.17
 
Wspaniali goście w grupie 0 „A”
    

Niezwykłym zaszczytem dla grupy 0 „A” było goszczenie rodziców oraz dziadków. W rodzinnej atmosferze przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii. Gromkie brawa nagrodziły trud i wspaniałą zabawę naszych małych artystów.

Więcej… dodano dn. 08.06.17
 
Bajkowy świat – występy grupy 0 „A” dla przedszkolaków
    

Niezwykłe ujęcie bajek w przedstawieniu pt. „ Krasnoludki są na świecie” spotkało się z zachwytem przedszkolaków. Różnorodność strojów oraz zabawne teksty przeniosły naszych gości w bajkowy świat.

Więcej… dodano dn. 08.06.17
 
Wycieczka do Gospodarstwa Sadowniczo – Agroturystycznego „Wiśniowy Gaj” klas Ia i IIa
     

30 maja dzieci z klas: I a i II a wyruszyły na całodniową wycieczkę do Gospodarstwa Sadowiniczo – Agroturystycznego „Wiśniowy Gaj” położonego w miejscowości Kobyłczyna. Pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie. Po drodze zatrzymaliśmy się w Pasierbcu, a potem obejrzeliśmy hodowlę  ryb w Żmiącej- „Stawy przy młynie”, gdzie karmiliśmy ryby. 

Więcej… dodano dn. 31.05.17
 
Hodowla roślin okrytonasiennych w 5a.
     

Zainspirowani tematem lekcji przyrody, rozpoczęliśmy w naszej klasie hodowlę roślin okrytonasiennych. Celem jest poznanie procesu rozwoju rośliny od nasiona do postaci dorosłej. Obserwujemy jak kiełkują i czego potrzebują do szybkiego wzrostu. Na bieżąco wymieniamy się obserwacjami. 

Więcej… dodano dn. 18.05.17
 
WYCIECZKA EDUKACYJNA: historia i zabytki Nowego Sącza, kl. 4a

 

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"


Józef Piłsudski.

Więcej… dodano dn. 28.04.17
 
Czas nas uczy pogody
     

W czwartek odwiedziliśmy naszych kolegów w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym , w Nowym Sączu. Odbyło się tam spotkanie podsumowujące uroczyste obchody Światowego Miesiąca Świadomości na Temat Autyzmu. Koncert dedykowany był wszystkim związanym z autyzmem – rodzicom, dzieciom, młodzieży i przyjaciołom. Nasze koleżanki Ala, Ola, Domi, Emi i Sara zaśpiewały piosenkę „W pogoni za marzeniem”, którą szczególnie zadedykowały kolegom i koleżankom z autyzmem, z którymi na co dzień uczą  się w klasie integracyjnej. Koncert zatytułowany był „Czas nas uczy pogody” ale chcemy dodać, że uczy nas również pokory.

Więcej… dodano dn. 28.04.17
 
O autyzmie w klasie I a
       

Dzisiaj - 27 kwietnia naszą klasę odwiedziły panie: Małgosia i Ewelina ze Szkoły Podstawowej nr 6. Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu, więc Panie opowiedziały nam na czym polega to zaburzenie, jak się objawia. Wysłuchaliśmy bajki o niebieskim smoku, który nie potrafił tak jak zielone smoki zionąć ogniem, za to miał inną moc … Wzięliśmy udział w różnych doświadczeniach. To była bardzo pouczająca lekcja! 

Więcej… dodano dn. 27.04.17
 
Portrety
   

W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie klasy integracyjnej 5a uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach z artetarapii, organizowanych w Miasteczku Galicyjskim.

 

Więcej… dodano dn. 25.04.17
 
Gotowanie w klasie 6a
      W klasie 6a integracyjnej często "gotujemy". Uczymy się jak zrobic sobie albo mamie tosty, kanapki, pyszne babeczki czy wiosenny twarożek. Do tego dobrą herbatę i uczta gotowa! Pamiętamy o czystych rękach i porządku po sobie.
Więcej… dodano dn. 24.04.17
 
2a – zajęcia edukacyjne w Straży Pożarnej.
     

 

11 kwietnia klasa 2a brała udział w zajęciach edukacyjnych w Straży Pożarnej. Nauczyliśmy się w jaki sposób wezwać pomoc w razie potrzeby oraz jak postępować gdy w naszym domu pojawi się ogień.

 

Więcej… dodano dn. 12.04.17
 
2a – przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
     

Ozdobiliśmy jajka wg własnego pomysłu, włożyliśmy do koszyczków. Zrobiliśmy również kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców, rodzeństwa i dziadków. Wesołych Świąt!

Więcej… dodano dn. 12.04.17
 
Dzień Zdrowej Żywności w klasie 2a
     

 

W tym dniu nasze stroje były bardzo kolorowe – kolory lata. Przygotowaliśmy szaszłyki owocowe,  sałatki owocowe i galaretki. Mama Oliwki zrobiła piękne i smaczne galaretki, którymi wszyscy się zachwycali. To był  wesoły dzień!

Więcej… dodano dn. 12.04.17
 
Pomoc przedmedyczna w klasie 2f
      Klasa 2f brała udział w lekcji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część szkolenia przeprowadziła pedagog szkoły pani Beata Studzinska Oracz. Na zakończenie dzieci wykazały się zdobytymi umiejętnościami. 
Więcej… dodano dn. 10.04.17
 
„Zaplatany świat”
    

Sztuce od wielu wieków przypisuje się potężną moc terapeutyczną. Terapia sztuką to rodzaj psychoterapii a mówiąc prościej leczenie sztuką, które daje szansę lepszego zrozumienia siebie i może prowadzić do zmiany widzenia własnej osoby.

Więcej… dodano dn. 10.04.17
 
Wiosna, wiosna …
     

Dziewczynki i chłopcy z klasy I a wybrali się w ciepły, słoneczny dzień na spacer, w celu poszukiwania śladów wiosny. Czy ją znaleźli? Zapraszamy do galerii! 

Więcej… dodano dn. 03.04.17
 
Wiosennie
     

We wtorek przywitaliśmy wiosnę. Wielką niespodziankę zrobiła nam nasza koleżanka Dominika, która pięknie przebrana rozdawała wszystkim wiosenne kwiaty. 

Więcej… dodano dn. 22.03.17
 
„Po nitce do kłębka”
     

W piątek 10 marca uczniowie klasy integracyjnej 5a uczestniczyli w terapeutycznych zajęciach warsztatowych z zakresu arteterapii, usprawniających motorykę małą oraz percepcje wzrokową i wzrokowo – ruchową.

Więcej… dodano dn. 13.03.17
 
Zabawa Karnawałowa w klasie 2a
     

W tym dniu przygotowaliśmy piękne stroje. Każdy z nas wcielił się w postać bajkową, ale byli także: żołnierz i biedronka. Zabawa była udana. Ale jeszcze lepszy był poczęstunek – wspaniała pizza. Niektórzy zjedli nawet po trzy lub cztery kawałki. Nawet te niejadki dzisiaj chętnie się częstowały. Czekamy na kolejną wspaniałą imprezę.

Więcej… dodano dn. 27.01.17
 
2a Dzień Babci i Dziadka – Jasełka
     

24 stycznia zaprosiliśmy do naszej klasy babcie, dziadków, naszych rodziców oraz rodzeństwo. Wszyscy w pięknych strojach wystąpiliśmy w Jasełkach. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, były też piosenki dla babci i dziadka. Po występie złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy prezenty przygotowane przez nas.

Więcej… dodano dn. 27.01.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.