Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
„Spotkanie z Tradycją” – II a
     

Kolejny bardzo ciekawy dzień w naszej szkole – „Spotkanie z Tradycją”. Dzieci ubrane w stroje ludowe dekorowały świąteczne pierniczki. Na holu mnóstwo atrakcji – ciekawe stanowiska m.in. dekoracje z piernika, malowanie ikon, szydełkowanie, robótki ręczne. I najsmaczniejsze – degustacje – pyszne naleśniki, pieczone jabłka, pierniki, herbata pachnąca świętami.

Więcej… dodano dn. 06.12.17
 
Święto Tradycji
     

Dzisiaj w naszej szkole był magiczny dzień, pachnący piernikami i jabłkami pieczonymi z cynamonem i goździkami. Jak każdego roku chętnie  włączyliśmy się do zabaw i warsztatów, które przybliżają nam dawne zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jedna z naszych koleżanek – Kalina odkryła w sobie prawdziwą pasję cukierniczą.

Więcej… dodano dn. 06.12.17
 
KONKURS BOŻONARODZENIOWE SMAKI

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas integracyjnych (0-7) do udziału w konkursie na najlepsze ciasto świąteczne. Prosimy aby każdy uczestnik przyniósł do szkoły, na 20 grudnia godz. 8:00 sala nr 1, upieczony w domu, wspólnie z rodzicami lub opiekunami, placek. 

Więcej… dodano dn. 06.12.17
 
V Miejski Dzień Integracji
     

W poniedziałek 4 grudnia uczniowie klasy 6a brali udział w V Miejskim Dniu Integracji. Najpierw podziwiali taneczne i wokalne występy rówieśników, a później brali udział w ciekawych warsztatach plastycznych. Cudowna zabawa zakończyła się przybyciem św. Mikołajów, którzy rozdali dzieciom prezenty.   

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
Dzień Brązowy w klasie 3fi
      Klasa 3f integracyjna świetnie się bawi w trakcie ,,dnia brązowego". Poznaliśmy legendy o piernika toruńskich i zdobyliśmy pierniki z kartonu. 
Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
ANDRZEJKI W KLASIE 0 A
     

30 XI W KLASIE 0 A ODBYŁY SIĘ ANDRZEJKI. NA POCZĄTKU DZIECI SPOTKAŁY SIĘ Z CZAROWNICAMI BRUNCHILDĄ I ESMERALDĄ. NASTĘPNIE POZNAŁY TRADYCJE I ZWYCZAJE, JAKIE ZWIĄZANE SĄ Z TYM ŚWIĘTEM,

Więcej… dodano dn. 04.12.17
 
Klasa II a na zajęciach w Sądeckiej Bibliotece Publicznej
     

W dniu 1  grudnia  wybraliśmy się do Sądeckiej Biblioteki Publicznej – oddział dla dzieci na zajęcia przybliżające nam postać Marii Skłodowskiej Curie. Pani bibliotekarka opowiadała nam bardzo ciekawe rzeczy o znanej polskiej noblistce. Mieliśmy okazję sami poczuć się jak naukowcy, wykonywaliśmy różne ciekawe doświadczenia. Były też fajne zabawy. Na koniec udaliśmy się do czytelni, a tam …. mnóstwo ciekawych książek, każdy znalazł coś dla siebie. Chcielibyśmy tam jeszcze wrócić.

Więcej… dodano dn. 04.12.17
 
Dzień Integracji w klasie 3fi
      Uczniowie klasy 3fi z okazji dnia integracji wykonali plakat i serduszka,uczennica Agnieszka Gągor wykonała utwór Sylwia Grzeszczak "Małe rzeczy"
Więcej… dodano dn. 01.12.17
 
Moto Mikołaje w 6a
     

Dzisiaj,  do dzieci z naszej szkoły przyjechali pomocnicy świętego Mikołaja - Moto Mikołaje.  Przynieśli wspaniałe prezenty dla dzieci z klas integracyjnych. Nie zapomnieli również o  uczniach klasy 6a. chłopcy byli bardzo przejęci i szczęśliwi.

Więcej… dodano dn. 01.12.17
 
Andrzejki w klasie II a
     

Dzisiaj w naszej klasie było bardzo wesoło – wróżby, zabawy, konkursy. Zapraszamy do galerii!

Więcej… dodano dn. 01.12.17
 
LoveLudowe
     

W piątek 24 listopada 2017r. uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach, w ramach których wędrowali po barwnej krainie wzorów i motywów wykorzystywanych w tradycyjnym zdobnictwie ludowym.  Zajęcia miały na celu pokazanie bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu, przybliżenie uczestnikom sekretów rzemiosła artystycznego, a przede wszystkim porównanie tych kwestii ze współczesnym rękodziełem.

 

Więcej… dodano dn. 28.11.17
 
Pysznie i pachnąco czyli nauka przez zabawę
       

We wtorek Darek i Mateusz z klasy 6a świetnie bawili się na rewalidacji indywidualnej. Panie Anna Kowacz i Joanna Treit zorganizowały dla nich zajęcia ciastkarskie. Chłopcy ćwiczyli sprawność manualną poprzez zagniatanie i wałkowanie ciasta kruchego, z którego później wykrawali ciasteczka w kształcie zwierząt. Aromat pieczonych ciastek przyciągnął do salki rewalidacji wiele osób, które chłopcy chętnie częstowali swoimi wypiekami.

Więcej… dodano dn. 17.11.17
 
Dzień Postaci Bajkowej w klasie 3fi
      Klasa 3fi wzięła udział w Dniu Postaci Bajkowej, z tej okazji odbyło się przedstawienie przygotowane przez Panią Joannę Migacz i jej dzieciaczki. Po przedstawieniu były konkursy i zabawa taneczna.
Więcej… dodano dn. 15.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek w klasie 0 A
     

6 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Klasa 0 A również włączyła się w obchody tego dnia. Dziewczynki przebrały się za księżniczki, wróżki, czarownice, pszczółki oraz Myszkę Miki. Wśród chłopców natomiast pojawił się król, piraci i Supermen. 

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
IIa – wycieczka klasowa.
       

7 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę klasową do Krosna. Zwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła, zapoznaliśmy się z tematyką hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Podziwialiśmy piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, poznaliśmy tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych. Braliśmy udział w warsztatach plastycznych – malowanie na szkle. To była bardzo udana wycieczka!

Więcej… dodano dn. 09.11.17
 
Zajęcia integracyjne w klasie 6a.
    

W poniedziałek 6 listopada, w klasie 6a odbyły się zajęcia integracyjne przygotowane przez  p. Annę Kowacz  i p. Marzenę Matusik. Ich celem było budowanie pozytywnych relacji grupowych i poczucia bezpieczeństwa. Uczniowie doskonalili umiejętność nawiązywania kontaktów z rówieśnikami oraz mogli docenić  korzyści jakie wynikają z udanej współpracy. 

Więcej… dodano dn. 07.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek w II a
    

5 listopada to Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji i do naszej klasy zawitały dzisiaj najróżniejsze postacie z bajek. Było bardzo kolorowo i wesoło!

Więcej… dodano dn. 07.11.17
 
Warsztaty kulinarne
    

3 listopada nauczycielki wspomagające w klasach integracyjnych zorganizowały „Warsztaty kulinarne”, na które zaprosiły swoich podopiecznych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzieci z radością i zaangażowaniem włączyły się w pieczenie pysznych kruchych ciasteczek.

Więcej… dodano dn. 06.11.17
 
II a pamięta o poległych …
     

W przededniu  Wszystkich Świętych udaliśmy się pod pomnik mjr Henryka Sucharskiego. Zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć tych, którzy polegli w walce za Ojczyznę. 

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
II a : Albumy drzew
     

Dzieci z klasy II a bardzo chętnie wykonują zadania dodatkowe, tak też było z albumami drzew. Podczas jesiennych spacerów zbieraliśmy kolorowe liście, kalkowaliśmy korę a potem powstały piękne albumy. Zapraszamy do galerii! 

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.