Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Rok szkolny

2022/2023

dodano dn. 16.08.23
 
Historia Osiedla Gołąbkowice
     

 

 

Agata Podobińska z klasy 8d przygotowała prezentację pokazującą historię Osiedla Gołąbkowice.

Zapraszamy do obejrzenia.


prezentacja

 
dodano dn. 24.11.22
 
Rok szkolny

2021-2022

dodano dn. 16.09.22
 
Udzielanie pierwszej pomocy
     

21 kwietnia Klasa 2a wzięła udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy.
Dzieci pod okiem ratowników medycznych uczyły się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach w przypadku nieobecności osób dorosłych. Poznały czynności jakie należy po kolei wykonać, kogo powiadomić, jak wykonywać prawidłową resuscytację według zasady 30 na 2.

Więcej… dodano dn. 27.04.22
 
Najlepsi matematycy w Ia
     

Klasowy konkurs matematyczny wyłonił trzech najlepszych matematyków: Dominika Lachora, Franciszka Kierzkowskiego i Wojciecha Tokarskiego, dla których wielkie liczby to nie problem :) Serdecznie gratulujemy!

Więcej… dodano dn. 12.04.22
 
Klasa 5a - Święto Tradycji
       

Klasa 5 a aktywnie uczestniczyła w Święcie Tradycji, pierniczki równie piękne wyglądał i smakowały.

Więcej… dodano dn. 21.12.21
 
Wyjście do teatru klasa 3 a.
     

14.12.2021  klasa 3a wybrała się do Mok na spektakl " Opowieść Wigilijna" Uczniowie siedzieli w pierwszym rzędzie, dzięki temu mogli zauważyć prawdziwą grę aktorską. Sztuka była pełna wrażeń i emocji. Wszystkim bardzo się podobało i wprowadziło w świąteczną atmosferę.

Więcej… dodano dn. 17.12.21
 
Kółko przyrodnicze
     

Hu hu ha nasza zima zła. Dzieci z klasy 2a i 2b na kółku  przyrodniczym wykonały Panią Zimę.

Więcej… dodano dn. 15.12.21
 
Turniej mikołajkowy w klasie 3a
     

07.12 w naszej szkole odbył się turniej mikołajkowy. Klasa wytypowała 10 reprezentantów, którzy zmierzyli się w rozgrywkach  piłki nożnej klas trzecich. Na sam początek uczniowie zabrali się do rozgrzewki, aby dzielnie walczyć przeciwnikami. Kolejno opracowali strategię gry i przeszli do działania. Całe zdarzenie było bardzo emocjonujące. Uczniowie  chwilowo nie biorący czynnego udziału na bisku głośno dopingowali swoich zawodników. Na sam koniec reprezentanci klasy otrzymali pamiątkowe medale i sporą ilość nowej energii w postaci łakoci.

Więcej… dodano dn. 09.12.21
 
Pierniczki na Dzień Tradycji..
       

Dzieci z klas integracyjnych we współpracy z koleżankami z 7e przygotowywała pierniczki na Dzień Tradycji. Przy świątecznej muzyce upiekliśmy pyszności a zapach roznosił się po całej szkole. 

Więcej… dodano dn. 08.12.21
 
Kartki na konkurs.
     

Kartki na konkurs gotowe, trzymajcie kciuki.

Więcej… dodano dn. 07.12.21
 
Pokarm dla duszy, czyli z wizytą w teatrze...
     
 

 30 listopada 2021 mieliśmy przyjemność gościć w MOK na przedstawieniu pt. " Opowieść wigilijna". Spektakl przybliżył nam tematykę naszej lektury, wprowadził w klimat zbliżających się świąt, a także pozwolił na refleksję nad własnym życiem. Ponadto mogliśmy obejrzeć na scenie naszych absolwentów, co również było wspaniałym przeżyciem. Polecamy przedstawienie, warto się wybrać.

Więcej… dodano dn. 01.12.21
 
Dzień Pluszowego Misia w klasie I a.
       

O swoich pluszowych ulubieńcach nie zapomnieli także uczniowie klasy I a, którzy również chcieli wyjątkowo przeżyć ten dzień. Nie zabrakło odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego mój pluszowy przyjaciel jest dla mnie ważny?", uczniowie wykonali również pracę plastyczną poświęconą tej tematyce, a na koniec czekała ich słodka niespodzianka - Misie Lubisie :) Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć :)

Więcej… dodano dn. 01.12.21
 
Kółko matematyczne w 3a.
     

Podczas dodatkowych zajęć wspomagających pracę uczniów - pracowaliśmy przy wykorzystaniu tablicy multimedialnej. Urządziliśmy sobie konkurs i zdobywaliśmy punkty. Pojawiła się zdrowa rywalizacja i wzajemny doping. Uczniowie z  chęcią wykonywali kolejne zadania. Zajęcia zostały uwieńczone grą planszową, lecz nie taką zwykłą. Była to  praca w małych grupach. Nauka tabliczki mnożenia też może być świetną zabawą. 

Więcej… dodano dn. 24.11.21
 
Pamiętamy
     

W wigilię Święta Odzyskania Niepodległości poprzez udział w uroczystej akademii, galowy strój i okolicznościowe kotyliony, uczciliśmy tak ważny dla naszej Ojczyzny dzień 11 listopada.

dodano dn. 17.11.21
 
"Dziecięca matematyka" w I a
       
 

 Edukacja matematyczna w klasie I a nie jest nudna- uczniowie realizują innowację matematyczną prof.E. Gruszczyk- Kolczyńskiej "Dziecięca matematyka". Wiedzę i umiejętności zdobywają głównie z ćwiczeń praktycznych, sami też tworzą pomoce dydaktyczne.

Więcej… dodano dn. 17.11.21
 
18 urodziny naszego absolwenta Filipa Lorka.
     

8 listopada 2021 roku świętowaliśmy 18 urodziny naszego absolwenta Filipa Lorka. W tym szczególnym dniu spotkaliśmy się w Kręgielni Atom aby pobyć razem i powspominać wspólnie spędzony czas. Takie momenty uświadamiają nam jak szybko upływa rok za rokiem, ale także fakt, że w szkole nawiązujemy relacje, które nie mają wraz z zakończeniem roku szkolnego. Sto lat Filip, dużo radości i szczęścia.

Więcej… dodano dn. 09.11.21
 
Dzień postaci z bajek w klasie 3a.
     

 5 listopada klasa 3a obchodziła Dzień postaci z bajek. Wszyscy uczniowie przebrali się za ulubione postacie bajkowe. Cały dzień był wypełniony licznymi zabawami, konkursami, tańcem  i zagadkami bajkowymi. Jeden z uczniów dostarczył także dodatkowej rozrywki, przebierając się za czarodzieja- zaprezentował swoje magiczne sztuczki. Musimy także wspomnieć o rodzicach, którzy zapewnili wspaniały  poczęstunek dający mnóstwo energii i siły do zabawy.

Więcej… dodano dn. 07.11.21
 
Wycieczka do Owieczki.
     

W dniu.28.10.2021 klasa 2a była na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym Owieczka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczonego ziemniaka  i pieczenia drozdżówek.Zwiedziły mini zoo, miały możliwosć karmić zwierzęta. Były również zabawy na swieżym powietrzu.

Więcej… dodano dn. 01.11.21
 
uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych.
       

21 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych.

Uczniowie klasy I ai odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali swoje umiejętności, pięknie recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki. Po deklamacji wiersza pt. ”Kto Ty jesteś” i odśpiewaniu hymnu Państwowego zostali pasowani przez Panią Dyrektor na ucznia. Nie zabrakło również poczęstunku dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, przygotowanego przez rodziców.

Więcej… dodano dn. 23.10.21
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.