Występy i warsztaty w klasie 3d
     

Po wtorkowych lekcjach klasa 3 d zaprosiła swoje rodziny na występ pt." Sposoby na jesienną pluchę"
Uczniowie pięknie się zaprezentowali recytując  wierszyki, śpiewali piosenki o tematyce jesiennej.
Nie zabrakło też nuty folkloru i tańca regionalnego.
Dodatkowo przy rodzinnej współpracy wykonali lampiony z dyni, które wprowadziły klimatyczny nastrój. Na sam koniec rodzice przygotowali słodki poczęstunek z jesiennych owoców i warzyw.

Więcej… dodano dn. 27.10.22
 
Klasa 3d poznaje tajemnice światła
     

Podczas zajęć zorganizowanych przez SPB oddział dla dzieci w Nowym Sączu uczniowie  klasy 3d poznali postać Ignacego Łukasiewicza.
Przenieśli się do czasów dzieciństwa, i zabaw jakie towarzyszyły mu każdego dnia. Poznali główne zainteresowania naukowca i eksperymentowali według zasad zamieszczonych w książkach.

Więcej… dodano dn. 27.10.22
 
2c Pomnik Ofiar Faszyzmu
     

 

 

Przed Świętem Zmarłych wybraliśmy się, żeby zapalić znicze przy pomniku, który upamiętnia ofiary II wojny światowej.
Więcej… dodano dn. 27.10.22
 
Eksperymenty plastyczne klasy 6a i 6b
      Eksperymenty plastyczne klasy 6a i 6b pod hasłem „neurografia”. Wzięła w nich udział Pani Dyrektor Hanna Śpiewak-Chłopkiewicz. Gratulujemy talentów!
Więcej… dodano dn. 26.10.22
 
Klasa 2a w Piątkowej
      24 października klasa 2A udała się w ramach projektu edukacyjnego "Edukacja dla młodych/EKO dla Małopolski II" do Leśnego Zakątka w Piątkowej. Na uczniów czekało wiele atrakcji - pogadanka z pszczelarzem, na temat znaczenia owadów zapylających,  budowanie domków dla owadów, wykonanie metodą decoupage lasu w szkle, zajęcia warsztatowe z segregacji śmieci, ich wpływu na środowisko. Nie zabrakło też pysznej kiełbaski z grilla. Na koniec każdy mógł przymierzyć strój pszczelarza. To był intensywny, bardzo edukacyjny czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Więcej… dodano dn. 26.10.22
 
Klasa 3b na spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek w SBP.
    

18 października klasa 3d wzięła udział w spotkaniu z panią Agnieszką Frączek, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania pisarka prezentowała swoje książki opowiadała o swojej pracy, a także życiu prywatnym (m. in. o swoich kotach, których ma bardzo wiele, bo jest ich zapaloną miłośniczką). Uczestnicy spotkania mogli zakupić sobie książki jej autorstwa. Pani Frączek wpisywała w nich dedykację. Książka z autografem jest bardzo cenną pamiątką z takiego spotkania. A na zakończenie spotkania wspólne zdjęcie. Teraz lektura na pewno będzie się lepiej czytać!

Więcej… dodano dn. 20.10.22
 
Światło z ziemi
     

 

 

10 października klasa IVd uczestniczyła w warsztatach interdyscyplinarnych „Światło
z ziemi” organizowanych przez Sądecką Bibliotekę Publiczną.
W 2022 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, wielkiego Polaka, filantropa, patrioty, a przede wszystkim twórcy przemysłu naftowego i lampy naftowej. By uczcić jego pamięć i osiągnięcia, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.
Podczas warsztatów uczniowie poznali biografię Ignacego, dowiedzieli się o jego rewolucyjnych dokonaniach dla ludzkości a także mieli możliwość przeprowadzenia ciekawego doświadczenia.Więcej… dodano dn. 19.10.22
 
Wycieczka edukacyjna do Wadowic i Oświęcimia
     

12 października uczniowie z klas: 8ai, 8d, 8e i 8fi wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Wadowic i Oświęcimia. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Podziwialiśmy rynek wadowicki i skosztowaliśmy pysznych kremówek. Kolejnym etapem było zwiedzanie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschiwiz-Birkenau, gdzie młodzież w ciszy i skupieniu zapoznała się ze zbrodniami przeciwko ludzkości i Holocaustem.

Więcej… dodano dn. 19.10.22
 
Wycieczka klasy 5b – ścieżka przyrodniczo-leśna „Rdziostów”
     We wtorek, 18 października 2022 roku uczniowie kl. 5b wzięli udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce po ścieżce przyrodniczej „Rdziostów”  w towarzystwie leśniczego, który opowiadał dzieciom o miejscowej przyrodzie. Następnie odbyło się klasowe ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz długo wyczekiwane zabawy integracyjne. Trochę ubrudzeni, ale niezmiernie zadowoleni  uczniowie, śpiewając piosenki, wrócili szczęśliwie do domu.  
Więcej… dodano dn. 19.10.22
 
2c makieta jesiennego lasu
     

 

Po zgromadzeniu darów jesieni przystąpiliśmy do projektu jesienny las. Pracowaliśmy w grupach, współpraca bardzo dobrze się układała. W rezultacie powstał piękny las, który pięknie ozdobił nam klasę. Zapraszamy do galerii.Więcej… dodano dn. 17.10.22
 
Chemia dla bystrzaków
     

Klasa 3d w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Być jak Ignacy" zdobywała wiedzę z chemii. Na zajęciach oglądali film edukacyjny wprowadzający do cyklu spotkań. Dowiedzieli się kim była Maria Skłodowska- Curie   i z czego zasłynęła. Poznali budowę podstawowych składników materii i układ okresowy pierwiastków. Tworzyli określone atomy- sami byli modelami, co sprawiło jeszcze większe zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy. Na sam koniec wykonali modele wybranych przez siebie atomów, które zaprezentowali na klasowej wystawce.

Więcej… dodano dn. 14.10.22
 
Jesień w słoiku
     

Podczas zajęć z techniki klasa 3 d wykonała kompozycję z darów jesieni . Uczniowie podzieleni na grupy chętnie ze sobą współpracowali. Nazywali poszczególne warstwy i wymieniali się poglądami. Efekt końcowy prac można dostrzec na holu szkolnym.

Więcej… dodano dn. 12.10.22
 
6b o Układzie Słonecznym
     

Na lekcji geografii uczniowie klasy 6b prezentowali swoje pracę o Układzie Słonecznym. Gratulacje za pomysłowość i piękne wykonanie projektów.

Więcej… dodano dn. 12.10.22
 
Lekcja Historii Klasy 8 b oraz 8 c
     

Dnia 03.10.2022 roku klasy 8 b oraz 8 c wraz z wychowawcami odbyły wycieczkę do Oświęcimia do miejsca pamięci Muzeum Auschwitz Birkenau. Dla ósmoklasistów była to cenna lekcja historii, uczniowie przez 3 godziny w skupieniu słuchali pani przewodnik poznając historię obozu. Kolejnym miejscem które zwiedzili uczniowie to Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie zobaczyli między innymi Salę Papieską. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie pomodlili się w intencji pomyślnego zdania egzaminu ósmoklasisty. W drodze powrotnej uczniowie zjedli posiłek w znanej restauracji.

Więcej… dodano dn. 09.10.22
 
Zapachniało jesienią
     

Jesień na dobre rozgościła się w klasie 2a. Uczniowie przygotowali kącik przyrodniczy, w którym znalazły się dary jesieni - te znalezione na spacerze klasowym oraz przyniesione z domu. Wykonali też lapbooki, utrwalające wiadomości na temat jesieni w sadzie, w ogrodzie i w lesie.

Więcej… dodano dn. 07.10.22
 
klasa 3 d kulturalnie o epokach
      We wtorek klasa 3d wybrała się do BWA Galerii Sztuki Współczesnej na cykliczne warsztaty. Tym razem uczniowie przenieśli się w czasy prehistorii. Poznali codzienne życie ludności, ich priorytety i zajęcia jakimi trudnili się na każdego dnia. Uczniowie wykonali również tabliczki, na których mogli przedstawić wiadomości zdobyte podczas zajęć.
Więcej… dodano dn. 06.10.22
 
Ognisko integracyjne – klasa 1c

 

    

 W dniu 28 września wybraliśmy się do „Chaty Zbója” na ognisko integracyjne. Pogoda nam dopisała Uśmiech Bardzo miło spędziliśmy czas, było malowanie na asfalcie, tor przeszkód, malowanie twarzy, zabawy z chustą i wiele innych atrakcji. Po zabawach posililiśmy się pyszną kiełbaską oraz słodkościami przygotowanymi przez rodziców. To był bardzo udany dzień Puszcza oczko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Więcej… dodano dn. 06.10.22
 
Klasa 2a w Teatrze Nowym
      3 października klasa 2a udała się do Teatru Nowego na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu na spektakl pt. "Żabi Król". Bajka przedstawiona była bardzo humorystycznie, z piękną oprawą muzyczną. Uczniowie doskonale zapamiętali morał, "że to nie szata zdobi człowieka". Na koniec spektaklu klasa miała zaszczyt zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.
                           
dodano dn. 05.10.22
 
2c – wycieczka do miejscowości Łosie
     

 

 

Klasa 2c piątego października wybrała się do miejscowości Łosie na wycieczkę edukacyjną. Było słonecznie lecz trochę chłodno. Nie przeszkadzało to nam w wędrówce po lesie. Przewodnik opowiadał bardzo ciekawie i dużo zapamiętaliśmy z tej wyprawy. Było zbieranie grzybów, robienie i pieczenie pizzy, degustacja, zupa pomidorowa oraz zabawy na trawiastym placu zabaw. Bardzo szybko minął nam czas i trzeba było wracać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Więcej… dodano dn. 05.10.22
 
Zajęcia z chlebem w tle
      
Klasa 3d w zeszłym tygodniu poznawała tajniki chleba-od ziarenka do bochenka. Uczniowie podczas zajęć oglądali film edukacyjny na wskazany temat. Kolejno degustowali przyniesione przez siebie (często samodzielnie upieczone w domu) chleby i bułki.
Rozróżnianiali rodzaje mąki i poznali ich zastosowanie.Podzieleni na grupy stworzyli plakaty na temat pieczywa, mąki, produktów mącznych i wszelkich rodzajów kasz. Na sam koniec wykonali słoiki, w których zamknęli mąki i kasze. Opisali je odpowiednimi nazwami.                             
Więcej… dodano dn. 04.10.22
 
Owocowo znaczy zdrowo
    

Podczas piątkowych zajęć techniki klasa 3d za sprawą PROJEKTU "LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI" komponowała sałatkę owocową. Na początku zajęć uczniowie zaznajomili się z poszczególnymi owocami, nazwali je, pogrupowali na krajowe i egzotyczne. Dowiedzieli się jak ważne jest spożywanie dużej ilości owoców w codziennej zbilansowanej diecie. Zapoznali się z zadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wykonywania posiłku. Następnie otrzymali  kolorowe fartuszki, miski, deski  i wszelkie przyrządy do mieszania zdrowych przekąsek.  Przyrządy te stanowią wyposażenie sali z powyższego Projektu.  Uczniowie z chęcią wykonywali powierzone im zadania.  W celu wzmocnienia smaku sałatki, uczniowie dodali jogurt naturalny odrobinę miodu, czy różnego rodzaju orzechów, które stanowią źródło kwasów tłuszczowych wpływających na prawidłowy rozwój mózgu.

                              

 

Więcej… dodano dn. 04.10.22
 
3a i 3d wspólnie podróżuje
        26.09.2022r. klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Krakowa.
Głównym celem były warsztaty w fabryce czekolady. Uczniowie poznali proces tworzenia smakołyków i samodzielnie wykonały prezenty dla rodziców. Zaopatrzyli się również w słodkości na resztę dnia. Następnie udaliśmy się w podróż w czasie
były to warsztaty w Teatrze Słowackiego. Uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanym dla nich programie pełnym zagadek dla prawdziwych tropicieli przygód. Cel był osiągnięty tylko przy współpracy całego zespołu.
Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta i rynku. Uczniowie zapoznali się z historią Krakowa i produkcją tradycyjnych wypieków- obwarzanków krakowskich. Wycieczka była pełna emocji i wrażeń na długi czas..  
                               
Więcej… dodano dn. 02.10.22
 
Piknik Czytelniczy klasy 2d
          16 września klasa 2 d wzięła udział w Pikniku Czytelniczym. Warsztaty prowadziła autorka książek dla dzieci, propagatorka czytania wrażeniowego i laureatka nagród literackich - Pani Małgorzata Swędrowska. Uczniowie wzięli udział również w warsztatach- „Opowieści z bębnami i hałasami”. W programie były atrakcje m. in. malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, fotościanka. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy od Pani dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej słodycze i zakładki do książek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.                                  
Więcej… dodano dn. 20.09.22
 
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 2a
     
Klasa 2a pokazała w tym dniu, że potrafi być kreatywna, twórcza i odważna. Każdy miał sposobność odkryć swój talent oraz wczuć się w rolę Vashti, bohaterki książki  P. Reynoldsa pt. "Kropka".
Więcej… dodano dn. 18.09.22
 
Piknik Czytelniczy "Pod Ciuciubabką" - klasa 2a
     
 
 
16 września klasa 2a wzięła udział w Pikniku Czytelniczym "Pod Ciuciubabką", organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. W programie były m.in. warsztaty drukarskie, "Opowieści Afrykańskie z bębnami i hałasami", malowanie twarzy i  balonikowe zwierzaki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Więcej… dodano dn. 16.09.22
 
Rok szkolny

2021/2022

dodano dn. 12.08.22
 
Święto Rodziny w klasie I a
     

Z okazji Święta Rodziny klasa I a, nie tylko przygotowała piosenkę z układem tanecznym, którą zaprezentowała na Festynie szkolnym, ale wykonała również własnoręcznie laurki i słoiczki z "Kuponami dla mamy i taty".

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
Kółko przyrodnicze klasy 2b
     

Wczoraj były ostatnie zajęcia na kółku przyrodniczym.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy dotyczących  życia zwierząt, świata roślin i zjawisk atmosferycznych. Pani starała się nam pokazać jak interesujący i ciekawych jest świat. Wszystkim dzieciom bardzo dziękuję za udział w zajęciach.  

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
7e poznaje Barbackiego
     

Uczniowie klasy 7e w upalny poniedziałek wybrali się do kina Sokół na projekcję filmu o Bolesławie Barbackim pt. "Portret Polaka". Później były pyszne lody i spacer po Starówce

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
Klasa 1d w Leśnym Zakątku w Piątkowej
     

21 czerwca uczniowie klasy 1 d wybrali się do pięknego miejsca w Piątkowej - do Leśnego Zakątka.

Uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych pod okiem trenera; m. in. w przeciąganiu liny, rzucaniu do celu, zabawy z piankami. Świetną zabawą były przewroty i akrobacje na ogromnych materacach. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych, malowali figurki gipsowe. Mnóstwo ciekawych informacji o pszczołach, pasiece, królowej , trutniach, pyłku pszczelim itp. dowiedzieli  się od pana pszczelarza. Na koniec dzieci ubrały się w odzież ochronną i poszły do pasieki podziwiać ule, szukać królowej i trutnia. Po dniu  pełnym wrażeń z ochotą zjedliśmy pyszne kiełbaski. Wycieczka była bardzo  udana. Szkoda, że to już ostatnia w tym roku szkolnym. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
7 c na filmie biograficznym o Barbackim
     

Dnia 20.06.2022 roku z klasa 7 c wraz z wychowawcą Bołozem Łukaszem udała się spacerem na film biograficzny o Barbackim w kinie Sokół . 

Po zakończonym seansie wszyscy udali się na wspólny integracyjny posiłek do restauracji oraz na lody.

Więcej… dodano dn. 21.06.22
 
Mierzymy płyny - kl. 1 d
     

Podczas słonecznych, czerwcowych dni uczniowie klasy 1d z radością  ustalali stałości ilości płynów. Odmierzali wodę litrową miarką, obserwowali jak zachowuje się woda w przeźroczystych zamkniętych butelkach, gdy zmienia się ich położenie. Wlewanie i wylewanie wody z butelki, ustalanie  ile kubków wody jest w naczyniu, to tylko niektóre z ćwiczeń przeprowadzonych w tym dniu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 20.06.22
 
Każdy jest ważny 2b
     

Na lekcji E.polonistycznej rozmawialiśmy o poczuciu własnej wartości, o tym że najważniejsze jest aby dobrze myśleć o samym sobie i umieć dostrzec i docenić w sobie to co nam dobrze wychodzi. Pani zaproponowała abyśmy wykonali dyplom dla koleżanki lub kolegi, aby każdy poczuł się doceniony i wyjątkowy. Zapraszamy do obejrzenia. 

Więcej… dodano dn. 15.06.22
 
Festiwal Nauki - klasa I a
     

Klasa 1A wzięła udział w Festiwalu Nauki, organizowanym przez PWSZ w Nowym Sączu. Program festiwalu był bardzo ciekawy. Klasa wzięła udział w pokazie z ciekłym azotem, w grach i zabawach matematycznych. Mogła też dowiedzieć się, z czego składa się nasze ciało, dzięki prezentacji stołu anatomicznego, poznać pracę ratownika medycznego oraz pielęgniarki. Na pewno tam jeszcze wrócimy

Więcej… dodano dn. 15.06.22
 
Zabawy z wodą czyli mierzymy płyny
     

 Klasa I a ponownie potwierdziła, że matematyka nie jest nudna. Tym razem zajęcia odbyły się w plenerze. Dzięki różnym doświadczeniom, uczniowie przekonali się o stałości ilości wody, odmierzali wodę różnymi miarkami, przelewali ją do różnych butelek. Był to czas nie tylko nauki, ale i zabawy.

Więcej… dodano dn. 15.06.22
 
1c zajęcia- matematyka wg pani profesor
     

Matematyka nie musi być trudna. Przekonaliśmy się o tym już w klasie pierwszej. Zajęcia odbywały się według wskazówek pani profesor E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Była to praca ale również dobra zabawa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
1c wycieczka do Krakowa
     

03.06 wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Odwiedziliśmy zoo, gdzie podziwialiśmy wiele egzotycznych zwierząt. Alejkami spacerowały piękne pawie. Mogliśmy również karmić zwierzęta. Zajrzeliśmy również do smoka wawelskiego i zaopatrzyliśmy się w piękne pamiątki. Będziemy długo wspominać wycieczkę do Krakowa.

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
Klasa III b w PWSZ na Festiwalu Nauki
     

10 czerwca klasa III b wzięła udział w Festiwalu Nauki w PWSZ w Nowym Sączu. Był to dzień niezapomnianych atrakcji. Uczniowie wzięli udział w pokazach w Instytucie Technicznym, Pedagogicznym, Zdrowia oraz prowadzonych przez Policję, w warsztatach językowych w Instytucie Języków Obcych, ćwiczeniach praktycznych z I pomocy, grach i zabawach ruchowych w Instytucie Kultury Fizycznej. 

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
Klasa 1d w PWSZ na Festiwalu Nauki
     

10 czerwca  kl. 1d wzięła udział w różnych atrakcjach, pokazach i zajęciach przygotowanych przez PWSZ w Nowym Sączu. Uczestniczyliśmy w pokazie z ciekłym azotem , oglądaliśmy roboty,  poznaliśmy pracę pielęgniarki. Mogliśmy też sprawdzić nasz wzrok i poćwiczyć prawidłowa wymowę. Na koniec czekała na nas niespodzianka - balony napełnione helem.  Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
Klasa 2b w Sokole
     

We wtorek byliśmy już po raz ostatni na zajęciach w Galerii Sztuki w Sokole. Zajęcia były jak zwykle bardzo ciekawe, tworzyliśmy nasze miasto. Za te i za wszystkie zajęcia bardzo serdecznie podziękowaliśmy pani Sylwii.  Było supeeer !!!

Więcej… dodano dn. 10.06.22
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.