Spotkanie z pisarką, panią Jadwigą Marzec
      W dniu 15 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, klasy 2a i 2b uczetniczyły w spotkaniu  z pisarką, Panią Jadwigą Marzec, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP. Jest ona autorką książki "Niezwykły tydzień Frani", której akcja toczy sie w Nowym Sączu i okolicach. Pisarka opowiadała o swojej pracy, czytała fragmenty swojej książki. Uczniowie zadawali jej pytania. Na koniec spotkania Pani Jadwiga podpisywała swoje książki.
Więcej… dodano dn. 17.05.18
 
Klasa 4c na zajęciach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży SBP
      Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 4c wzięli udział w literacko-czytelniczych potyczkach z książką biograficzną w tle "Ale historia...polscy superbohaterowie na 100-lecie niepodległości", zorganizowanych przez Oddział dla Dzieci SBP.
Więcej… dodano dn. 15.05.18
 
Uczymy się pływać- klasa 3e
     

W klasie trzeciej uczestniczyliśmy w zajęciach na basenie. Lekcje odbywały się co dwa tygodnie. Teraz czekają nas ważne zawody, w których pokażemy co potrafimy. Będą brać w nich udział trzecioklasiści z naszego miasta. Trzymajcie za nas kciuki!

Więcej… dodano dn. 12.05.18
 
Dzień nabiału i pieczywa w klasie 0 A
     

Klasa 0 A kolejny raz przeniosła się do świata różnych smaków. Tym razem uczniowie próbowali różnych rodzajów nabiału.
Każde dziecko przyniosło po jednym produkcie z tej kategorii. Uczniowie kolejno podchodzili do stolika, na którym znajdowały się owe produkty.
Dzieci miały zawiązane oczy i próbowały odgadnąć jaki rodzaj nabiału właśnie kosztują.

Więcej… dodano dn. 23.04.18
 
Dzieci z 0c i ich Rodzice wykonują dekracje wielkanocne.
        21 marca 2018 roku w klasie 0c odbyły się zajęcia  plastyczno-techniczne z bloku tematycznego "Dekoracje wielkanocne". W zajęciach uczestnili zaproszeni Rodzice. W trakcie zajęć zostały wykonane zające i pisanki.
Więcej… dodano dn. 09.04.18
 
Spotkanie z harcerzami w klasie 2 B
     

Nasza klasa miała okazję poznać historię Harcerstwa Polskiego od podstaw. Harcerze opowiadali nam o swojej działalności, o początkach harcerstwa oraz pokazywali nam swoje mundury harcerskie oraz odznaki. Śpiewaliśmy piosenki  harcerskie . Wszyscy  bawiliśmy się świetnie.

Więcej… dodano dn. 09.04.18
 
Dzień Zdrowej Żywności w 1b.
     

 W tym roku robiliśmy wspólnie w klasie owocowe jeżyki. Najpierw ułożyliśmy plan działania i przygotowaliśmy miejsce pracy. Każdy ubrany w fartuszek i jednorazowe rękawiczki ochoczo zabrał się do pracy. Nasze jeżyki prezentowały się ładnie i dobrze smakowały.

Więcej… dodano dn. 28.03.18
 
Pisanki wielkanocne- klasa 3e
     

Oto nasze niezwykłe pisanki wielkanocne. Dużo czasu poświęciliśmy, aby je wykonać. Było warto!  Zapraszamy do galerii. 

Więcej… dodano dn. 28.03.18
 
Udział klasy 0 A w warsztatach robienia pizzy

     

9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji klasa 0 A wybrała się do amerykańskiej restauracji na warsztaty robienia pizzy. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Dzieci w grupach przygotowały pyszne pizze, smarując ciasto sosem i nakładając wybrane dodatki.

Więcej… dodano dn. 08.03.18
 
Klasa IV a i IV b na kuligu w Regietowie
     

5 marca klasa IV a i IV b wybrały się na wycieczkę do Regietowa. Pogoda nam dopisała -było mnóstwo śniegu i bardzo słonecznie, a dobry humor i moc atrakcji sprawiły że wszyscy świetnie się bawili.

Więcej… dodano dn. 08.03.18
 
Kulig uczniów z klas 5a, 7b i 7c
      

Dnia 06.03.2018 został zorganizowany kulig dla uczniów z klas 5a, 7b i 7c. Zebraliśmy się przed szkołą i wyrusziliśmy w kierunku Regietowa. Na miejscu przesiedliśmy się do dużych sań i leśną drogą rozpoczęliśmy kulig. Było mroźno, słonecznie, biało i bardzo wesoło! W zimowej scenerii białego lasu czas spędzony na kuligu upłynął nam miło i przyjemnie.

 

Więcej… dodano dn. 07.03.18
 
Lekcja przyrody w klasie 6c
     

Uczniowie klasy 6c chętnie wykonują dodatkowe prace, które prezentują koleżankom i kolegom podczas lekcji przyrody. Na uwagę zasługują piękne makiety lasu równikowego przedstawione podczas zajęć poświęconych strefom krajobrazowym świata.

Więcej… dodano dn. 05.03.18
 
Lekcja przyrody w klasie 5b
     

Uczniowie klasy 5b chętnie wykonują dodatkowe prace na lekcje przyrody. Na uwagę zasługują piękne makiety jaskini zaprezentowane podczas lekcji dotyczącej Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej.

Więcej… dodano dn. 05.03.18
 
Prawdziwe pancakes na lekcji j. angielskiego!
       

Dnia 01.03 na lekcji języka angielskiego klasa 7c przedstawiła prezentację po angielsku na temat "Pancake Day", święta obchodzonego w krajach anglojęzycznych. Nie obeszło się bez degustacji pysznych własnoręcznie robionych pancake'ów z syropem klonowym. Uczniowie prowadzili zajęcia w j. angielskim.

Więcej… dodano dn. 03.03.18
 
Zabawa karnawałowa w 1b.
     

Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
Ozdoby świąteczne w 1b.
     

 W tym roku zrobiliśmy duże bombki i zielone stroiki ze świeżych, pachnących gałązek.

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
1b ogląda teatrzyk lalkowy.
     

Dowiedzieliśmy się, jak chronić przyrodę. 

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w 1b.
     

 W naszej klasie gościliśmy naszych Bliskich. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki a nawet krótki taniec. Nasi Rodzice przygotowali poczęstunek, a my wręczyliśmy prezenty wykonane dużo wcześniej. Życzyliśmy zdrowia i STO LAT!

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
1b eksperymentuje.
     

Bardzo lubimy chodzić do biblioteki. Tym bardziej, że tym razem czekały na nas ciekawe eksperymenty. Wszystko dlatego, że słuchaliśmy o słynnej Polce - Marii Curie-Skłodowskiej.

Więcej… dodano dn. 27.02.18
 
Karnawał !!!
     
Klasa 6b bawiła się świetnie podczas dyskoteki karnawałowej 1 lutego 2018 r. Humory dopisały, zabawa była świetna. A na zakończenie karnawału - pączki z okazji tłustego czwartku. Tradycja zachowana - bardzo dziękujemy Pani Iwonie !!!
Więcej… dodano dn. 09.02.18
 
Wesoły kulig mknie …
     

8 lutego – tuż przed feriami, klasy: II a, III a i III c wybrały się na kulig do Regietowa. Na miejscu zwiedziliśmy „Izbę Tradycji” oraz stadninę koni huculskich. Wesołym zabawom na śniegu nie było końca. Następnie wyruszyliśmy na kulig – w dużych saniach zaprzęgniętych w konie huculskie. To było niesamowite przeżycie! 

Więcej… dodano dn. 09.02.18
 
Zaczarowany świat baśni.
           Klasa O A w tym tygodniu przeniosła się w zaczarowany świat baśni. Na początku dzieci oglądnęły teatrzyk przedstawiony przez nauczycielkę. Tym razem był to „Czerwony Kapturek”. Następnie wspólnymi siłami wymieliły bohaterów ulubionych baśni, połączyły charakterystyczne rekwizyty z nazwami poszczególnych baśni ( czytanie globalne) i wykonały papierowe kukiełki, które ozdobiły tworzący się kącik teatralny.
Więcej… dodano dn. 05.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w Oc
     

29 stycznia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Oc  obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka.

Z  tej okazji  przygotowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki. Dzieci uhonorowały Gości życzeniami oraz samodzielnie wykonanymi papierowymi zakładkami i kwiatami.

Więcej… dodano dn. 05.02.18
 
Zajęcia w klasie 1c
      Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy 1 c wykonywali makiety gór i poznawali zwierzęta, które zamieszkują Tatry. Oto efekty naszej pracy.
Więcej… dodano dn. 30.01.18
 
Spotkanie z pisarką
    

18 stycznia klasy 3e i 3c miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu z autorką książki dla dzieci „Niezwykły tydzień Frani”,  Panią Jadwigą Marzec, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu.

Więcej… dodano dn. 19.01.18
 
Mikołaj w klasie 2B
     
To co dzieciaki lubią najbardziej......... prezenty, prezenty i jeszcze raz prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju do zobaczenia za rok.
Więcej… dodano dn. 15.01.18
 
Wycieczka do Huty Szkła
      Klasa 2 B pozdrawia z wycieczki do Huty Szkła w Krośnie.
Więcej… dodano dn. 15.01.18
 
Sportowe podsumowania semestralne w klasie 4c
   

Powoli kończy się pierwszy semestr tego roku szkolnego, więc czas na różnego rodzaju podsumowania. Tym razem podsumowanie sportowe.

Więcej… dodano dn. 10.01.18
 
PRACE NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH
     
Klasa 5d uczyła się na zajęciach technicznych szyć podstawowymi ściegami krawieckimi. Efektem ich pracy były własnoręcznie wykonane portfeliki.
Więcej… dodano dn. 10.01.18
 
Szkolne życie klasy 6b.
     
Klas 6b uczestniczyła w "Dniu tradycji", organizując stanowiska, przygotowując chleb ze smalcem i częstując uczniów herbatą. 
Mikołajki spędzili rozwiązując zagadki w "kopalni" i "szpitalu psychiatrycznym". Bawili się świetnie.
Wspólnie składali sobie życzenia podczas Wigilii klasowej.
Więcej… dodano dn. 10.01.18
 
Dekorowanie pierniczków w klasie O B
     

Po wystudzeniu pierniczków dzieci dekorowały  je  lukrem i słodkimi mazakami. Była to wspaniała zabawa.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Pieczenie pierniczków w klasie O B
     

Dzieci z  pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wykrawały różne kształty foremkami: misie, serduszka, gwiazdki, choinki. Pieczenie pierniczków bardzo się dzieciom podobało i wprowadziło nas w świąteczny nastrój. 

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Ozdoby choinkowew klasie O B
     

Dzieci podczas tworzenia ozdób wykazały się dużą kreatywnością, cierpliwością i widać było że praca ta sprawiła im wiele radości, satysfakcji i zadowolenia.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Jasełka Bożonarodzeniowe - występ oraz dekorowanie bombek
      

11 grudnia w klasie  O B odbył się Dzień  Otwarty

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne występując przed rodzicami. Po Jasełkach dzieci wraz z rodzicami usiedli  przy stole pełnym ozdób, świecidełek i wstążekwspólne dekorowanie  zarówno dla dzieci i rodziców było wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a bombki wyglądały prześlicznie.

 
Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Andrzejki w klasie 1b.
     

Andrzejki to wspaniała zabawa. Każdy z nas lał wosk trzymając duży klucz. Mieliśmy różne wróżby oraz żarty. Wspaniale się bawiliśmy. Rodzice przygotowali dla nas poczęstunek.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Świat Trampolin
     

14 grudnia 2017r w ramach prezentu mikołajkowego uczniowie klasy 6c wybrali się do Świata Trampolin mieszczącego się przy ulicy Kolejowej w Nowym Sączu. Wspaniałym zabawom nie było końca, choć tak naprawdę pobyt trwał tylko godzinę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Klasa 1b lubi czytać książki.
     

Bardzo lubimy wypożyczać książki w naszej szkolnej bibliotece.

Wspominamy dzień , w którym zostaliśmy uroczyście pasowani na czytelnika.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
1b lubi teatr
     

 Lubimy oglądać różne bajki w teatrze. Sami postanowiliśmy zrobić kukiełki z łyżek drewnianych. Później każdy opowiedział o swojej kukiełce  i razem przedstawialiśmy różne scenki.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
Dzień Tradycji w 1b
     

 Każdy z nas zdobił pierniczki. Całą klasą zaśpiewaliśmy w przedstawieniu "Dziewczynka z zapałkami". Chętnie poszliśmy na główny korytarz szkoły, gdzie mozna było zobaczyć tradycyjne ozdoby świąteczne i sposób ich wykonania.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
Mikołaj w 1b.
     

 Wreszcie doczekaliśmy się wizyty Mikołaja. Z każdym z nas chwilę pozrozmawiał i oczywiście wręczył prezent. W sali czekały na nas jeszcze słodycze.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.