Dzień Zdrowej Żywności w klasie 2a.
      Dzień Zdrowej Żywności w klasie 2a przebiegał bardzo ciekawie. Dzieci robiły pyszne szaszłyki owocowe, uczyły się jak nakrywać stół i go dekorować, miały robione fryzury przez przyszłych fryzjerów, uczestniczyły w zawodach sportowych.a także degustowały potrawy z różnych stron świata.....
Więcej… dodano dn. 21.03.19
 
Dzień Kobiet w klasie 2a.
      Dzień Kobiet w klasie 2a był bardzo uroczystym świętem. Chłopcy  wręczali dziewczynkom tulipany oraz składali życzenia.
Więcej… dodano dn. 13.03.19
 
Na polanie pod kopką, czyli dawne zabawy i zabawki ludowe.
     

Uczniowie klasy integracyjnej 7a  po raz kolejny wzięli udział w zajęciach z cyklu Mała Akademia Folkloru. Zapoznali się z tradycją i kulturą rodzimego regionu, przenosząc się w świat dawnych zabaw i zabawek ludowych. Dowiedzieli  się jak działa terkotka, wrzutka, bacik czy tez wirujący furtok. Na koniec własnoręcznie ozdobili gliniane ptaszki, które skrywają w sobie świergoczącą tajemnicę.

Więcej… dodano dn. 18.02.19
 
Klasa II a na balu.
     Zabawa karnawałowa miała miejsce 5 lutego na aulii szkoły. Dzieci poprzebierane w piękne stroje bawiły się na balu prowadzonym przez wodzireja.
Więcej… dodano dn. 13.02.19
 
Karnawał w III a
    

„Karnawał, karnawał to taniec, zabawa …” I my świetnie bawiliśmy się w czasie „Balu karnawałowego”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 12.02.19
 
Wycieczka, kulig do stadniny koni huculskich „Gładyszów” w Regietowie.
    

Dnia 04.02.2019 roku odbyła się wycieczka, kulig do Regietowa. Na kulig z naszej szkoły pojechały dwie klasy 4 c oraz 4 d.

 Śnieżna, zimowa pogoda dopisała, dzieci były bardzo zadowolone oraz grzeczne wszystkie założone cele udało się zrealizować, opiekunami na wycieczce byli mgr Łukasz Bołoz, mgr Paweł Spicha, mgr Rafał Krok dziękujemy także mamie uczennicy z klasy 4c za pomoc podczas wycieczki.

Więcej… dodano dn. 12.02.19
 
Świąteczny grudzień w klasie 4fi
      Miesiąc grudzień w klasie 4fi zdominowały świąteczne wydarzenia. Rozpoczęło się  kolędowaniem z zespołem Mazowiacy podczas spektaklu "List do św. Mikołaja", a następnie -podczas dwóch kolejnych godzin wychowawczych- wymieną mikołajkowych paczek i klasową wigilią. Na zakończenie w kinie Helios uczniowie obejrzeli filmową świąteczną przygodę.
Więcej… dodano dn. 17.12.18
 
1c - Święto Tradycji.
     

W uroczystości szkolnej „Grudniowe Spotkanie z Tradycją” nasza klasa ubrana w elementy stroju regionalnego ozdabiała pierniki, które upiekła nam mama Kamila G. /dziękujemy!/. Część pierników poszła do degustacji pozostałe wykorzystamy do ustrojenia klasowej choinki. Była też degustacja na holu oraz występ. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Więcej… dodano dn. 12.12.18
 
Mikołaj w klasie 1a
     

 Dnia 6 grudnia 2018 r. w klasie 1A widać było czerwone czapeczki. Uczniowie oczekiwali niecodziennego gościa, który dotarł w towarzystwie pomocników. Obdarował dzieci prezentami. Dzieci odwdzięczyły się wspólnie śpiewając piosenke „A Mikołaj pędzi”. To były radosne chwile. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Więcej… dodano dn. 12.12.18
 
Spotkanie z Mikołajem 2a
     

Dzieci z klasy 2a otrzymały od Mikołaja prezent, którym były bilety na przedstawienie teatralne pt. ,,Śpiąca królewna " - przygotowanego przez grupę teatralną ,,Cudoki Szuroki" w MOK-U.
Mikołaje na motorach również dotarły do dzieci z klasy i wręczyli paczki pełne niespodzianek.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Andrzejki w klasie 1 A
     

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to- zgodnie z tradycją- św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mieliśmy okazję lać wosk przez dziurkę od klucza, przekłuwać szpilką imiona wybrańców lub wybranek serca, losować zawody i wiele, wiele innych. Konkursy i wróżby przeplatane były szaloną, dyskotekową muzyką. Zabawa była udana. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…..Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Integracyjny koncert zespołu Mazowiacy - 1a
     

W dniu 7 grudnia byliśmy na pięknym Koncercie Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY w PWSZ w Nowym Sączu. Oglądaliśmy spektakl muzyczny " List do Świętego Mikołaja", który wprowadził nas w świąteczną, niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
2B Dzień Tradycji i Mikołaj
     

W tym roku szkolnym przygotowaliśmy kolowe bombki, które zdobią choinki w naszej szkole. Zadbaliśmy też o regionalne elementy naszych ubrań. 6 grudnia przyszedł do nas Mikołaj z prezentami.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
2B - wyróżnienie w kategorii drużynowej w konkursie plastycznym.
     

    W tym roku szkolnym nasza klasa wzięła udział w konkursie plastycznym "Wspomnienia z wakacji". Prawie połowa uczniów wykonała prace plastyczne na ten temat. Byli to: Kacper B., Jaś, Kacper K., Hania, Kacper L.,Roger, Maciek, Alicja, Ania, Zosia. Nasza klasa została wyróżniona. Dostaliśmy dyplom i nagrodę dla całej klasy: wielki wór słodyczy, które dzielimy pomiędzy nas do tej pory.   

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Wycieczka do Bochni klasy I c i III a
     

W dniu 4 grudnia udaliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Tam czekało na nas moc atrakcji: dyskoteka, warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem, przedstawienie kukiełkowe oraz zwiedzanie kopalni. Około 250 metrów pod ziemią spędziliśmy 5 godzin. Wszyscy zgodnie stwierdzili: to była super wycieczka!

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Święto tradycji w 1b
      W tradycji siła - o tym wiedzą uczniowie klasy 1b dzięki szkolnym obchodom Święta Tradycji. Było zdobienie pierniczków, degustacja, oglądanie tańców regionalnych, pokazy rękodzieła. 
Więcej… dodano dn. 07.12.18
 
Ślubowanie w 1b.
      W październiku klasa 1b wraz z innymi klasami pierwszymi brała udział w Ślubowaniu. Była trema, ale dzieci poradziły sobie wspaniale. Pani Dyrektor pasowała wszystkich uczniów. Od tego momentu wszystkie pierwszaki to prawdziwi uczniowie.
Więcej… dodano dn. 07.12.18
 
Dzień Bajkowych postaci w 1b
        W październiku przyszły do klasy wróżki, rycerze, piłkarze, królewny i inne postaci z bajek. Ciekawe czy nas rozpoznacie?
Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
Spotkanie z tradycją 3a
      W dniu 3 grudnia uczestniczyliśmy w szkolnym „Spotkaniu z tradycją”. To był ciekawy dzień!

 

Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
Andrzejki w III a
     

Jak co roku z okazji andrzejek przygotowaliśmy wspólnie kilka wróżb: serduszka z imionami, losowanie zawodów, lanie wosku, wróżba w balonach „Co Cię czeka w przyszłości?”, układanie butów, wróżba liczbowa z daty urodzenia.

Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
Młodzi patrioci
      09 listopada 1b uczestniczyła w szkolnych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do galerii.
Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
III A - Opowieści o Indiach
     

Dzięki uprzejmości mamy naszej koleżanki Mai – pani Leokadii, która niedawno wróciła z Indii, mogliśmy wysłuchać ciekawych opowieści o tym kraju, obejrzeć zdjęcia a nawet posmakować tamtejszych słodyczy. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy! 

Więcej… dodano dn. 30.11.18
 
„Czyste powietrze – czysta sprawa”
    

W dniu 26 listopada wolontariusze z Centrum KANA  - Dominika i Adam -  odwiedzili klasę III a. Przeprowadzili dla nas zajęcia dotyczące czystego powietrza. Dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 26.11.18
 
III a dla Niepodległej
     

10 listopada przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo. W tym dniu braliśmy udział w akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę zawierającą różne ciekawe informacje o naszym kraju, w tym także gry o Polsce, w które chętnie gramy.

Więcej… dodano dn. 15.11.18
 
Wyjazd edukacyjny do Krynicy klas 5c i 5d
    

        19 października 2018 r. klasy 5c i 5d wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym do Krynicy. Uczniowie odwiedzili willę Romanówkę, aby obejrzeć niezwykłą wystawę prac Nikifora Krynickiego i poznać życiorys artysty. Udali się też do Muzeum Zabawek, w którym podziwiali wspaniałą kolekcję zabawek i z zainteresowaniem słuchali opowieści o ich powstaniu. Piątoklasiści w trakcie spaceru po krynickim deptaku zobaczyli najważniejsze zabytki miasteczka oraz poznali lokalną legendę. Zebrane informacje wykorzystali w trakcie rozwiązywania tematycznego quizu.

               

Więcej… dodano dn. 08.11.18
 
1c - Dzień Postaci z Bajek
     

7 listopada w Dniu Postaci z Bajek klasa 1c przyszła do szkoły ubrana w kolorowe stroje bajkowe. Zaśpiewaliśmy z innymi klasami piosenkę "Witajcie w naszej bajce".  Przeszliśmy na aulę, gdzie była wspólna zabawa. Długo przygotowywaliśmy się do tego dnia i pewnie długo będziemy go wspominać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 08.11.18
 
III a poznaje tajemnice marszałka Józefa Piłsudskiego
     

W dni 6 listopada udaliśmy się do Sądeckiej Biblioteki Publicznej – oddział dla dzieci na zajęcia pod hasłem „Poznajemy tajemnice marszałka Józefa Piłsudskiego”. Była to bardzo ciekawa lekcja historii przed Świętem Niepodległości. Nasza Ojczyzna  obchodzi w tym roku 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Więcej… dodano dn. 07.11.18
 
Warsztaty kulinarne w Żmiacej
     

Dzieci z klasy 2a uczestniczyły w warsztatach kulinarnych na któtych uczyły się jak się robi ciasteczka. Po zrobieniu i upieczeniu ciasteczek degustowały swoje wyroby cukiernicze.

Więcej… dodano dn. 05.11.18
 
Ślubowanie klasy 1 a
     

     W dniu 16 października odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Był to dla nas bardzo wyjątkowy dzień, ponieważ staliśmy się prawdziwymi uczniami. Radości i uśmiechów od ucha do ucha było co nie miara. Zresztą zobaczcie sami.

Więcej… dodano dn. 05.11.18
 
2B Poznajemy historie z życia J.Piłsudskiego.
      W poniedziałek 22.10.2018r. poszliśmy do biblioteki przy ul.Lwowskiej.
Jak zwykle uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach. Tym razem poznawaliśmy niektóre fakty z życia J.Piłsudskiego.
Graliśmy w różne gry i oglądaliśmy fotografie rodzinne J.Piłsudskiego.
Niektórzy z nas wypożyczyli sobie książki.
Więcej… dodano dn. 29.10.18
 
Wycieczka edukacyjno - zdrowotna
      Dnia 15 październka 2018 r. klasa 4f wraz z 4c wyruszyła na wycieczkę edukacyjno - zdrowotną. Przy pięknej pogodzie klasy zaczęły swoją przygodę od zwiedzenia kopalni w Bochni. Uczniowie przeszli trasę multimedialną zapoznając się między innymi z najpiękniejszymi wyrobiskami kopalni, unikatową kaplicą Świętej Kingi oraz niezwykle interesującą multimedialną nstalacją, która  w ciekawy sposób przybliżyła historię kopalni. Następnie na trasie wycieczki klasy zwiedziły zamek w Nowym Wiśniczu oraz kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę.
Więcej… dodano dn. 23.10.18
 
Klasa 1 a z wizytą w Straży Pożarnej
       

 W dniu 2.10.2018 wybraliśmy się na wycieczkę do straży pożarnej. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie postępować w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Dzięki ćwiczeniom praktycznym dowiedzieliśmy się jak prawidłowo wezwać straż pożarną ,jakich informacji należy udzielić w pierwszej kolejności oraz jak należy się zachować gdy w mieszkaniu, domu pojawi się ogień. Odwiedziliśmy salę  OGNIK, która w pełni pomogła nam wykorzystać poznaną dotychczas wiedzę- wszyscy bawiliśmy się świetnie. Poznaliśmy również znaki ewakuacyjne.

 

Więcej… dodano dn. 08.10.18
 
Rok szkolny

2017/2018

dodano dn. 01.09.18
 
Klasa 3e szyje maskotki
     

Dla nas szycie to nic trudnego. Wprawdzie trudno było nam nawlec nitkę na igłę, ale poradziliśmy sobie i uszyliśmy piękne kotki i koty.

Więcej… dodano dn. 12.06.18
 
Dzień Ziemi- klasa 3e
     

W tym roku postanowiliśmy na Dzień Ziemi popracować w szkolnym ogródku. Kupiliśmy ziemię i różne roślinki. Dziewczynki posadziły kwiaty, chłopcy uporządkowali teren wokół szkoły. Na koniec malowaliśmy plakaty, które ozdobiły naszą klasę. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 12.06.18
 
Dzień Rodziny w klasie 3e
     

30 maja odbyła się u nas wspaniała uroczystość. Zaprosiliśmy naszych rodziców i rodzeństwo. Oglądaliśmy nasze rodzinne zdjęcia, śpiewaliśmy wzruszające piosenki i recytowaliśmy wiersze. Wspominaliśmy też 3 lata spędzone z naszą panią.  Oglądaliśmy zdjęcia z różnych wydarzeń klasowych i szkolnych jakie odbyły się przez ten czas. Nie zabrakło śmiesznych piosenek  o naszej E-xtra klasie i wesołego przedstawienia. Na koniec wręczyliśmy rodzicom prezenty i udaliśmy się na piknik  rodzinny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Więcej… dodano dn. 11.06.18
 
LEKCJA GEOGRAFII W TERENIE.
     

W dniu 23.05. 2018r.  uczniowie klas siódmych w ramach  lekcji geografii uczestniczyli w zajęciach terenowych na rzeką Kamienica Nawojowską. Przeprowadzili m.in. obserwacje koryta rzeki, terenów zalewowych i nadzalewowych oraz badanie próbek wody. Wyniki i wnioski zanotowali w kartach pracy. Uczniowie wykonali również dokumentację fotograficzną.

Więcej… dodano dn. 07.06.18
 
WYJAZD DO MIEJSKIEJ KOMENDY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W NOWYM SĄCZU
     

10.05.2018r. Klasa OB wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez strażaków. Odbyła się także prezentacja sprzętu i wozów strażackich. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawic, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI
     

11.05.2018r. Klasa OB  brała udział w zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły sie w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
Klasy 4d i 3e na spotkaniu z pisarzem w Oddziale dla Dzieci SBP
  

W dniu 4 czerwca  dwie klasy z naszej szkoły – klasa 4d i 3e wzięły udział w spotkaniu z pisarzem, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki był pan Marcin Pałasz, polski autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych, a także laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.