Wigilia w klasie 1a.
     

17 grudnia klasa Ia zasiadła do wigilijnego stołu, by połamać sieęopłatkiem, wspòlnie pokolędować i zjeść tradycyjny barszcz z uszkami. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie uroczystości i stworzenie wspaniałego klimatu bożonarodzeniowego <hr id=

Więcej… dodano dn. 20.12.21
 
Ostatnia klasowa Wigilia
     

17 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 8B obchodzili klasową Wigilię - po raz ostatni we wspólnym gronie. Przy dźwiękach tradycyjnych, polskich kolęd złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Potem, przy przygotowanym przez rodziców poczęstunku prowadzili rozmowy zacieśniające więzi koleżeńskie. Był też czas na chwilę wspomnień. Klasowa wigilia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

dodano dn. 19.12.21
 
Wigilia klasy 5d
     

W dniu 15 grudnia klasa 5d zebrała się wspólnie przy wigilijnym stole. Nie zabrakło tradycyjnego odczytania fragmentu Pisma Świętego, życzeń oraz wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

dodano dn. 17.12.21
 
Mikołaj w klasie 3a
     

06.12 klasę 3a odwiedził Święty Mikołaj. Przyniósł ze sobą piękną żywą choinkę oraz prezenty dla grzecznych dzieci. Uczniowie bardzo się ucieszyli z upominków i chętnie fotografowali się z gościem. Obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne i czekają na niego przez cały kolejny rok.

Więcej… dodano dn. 16.12.21
 
Wyjście klasy 5d do kina.
     

Dnia 14.12.2021r. klasa 5d wraz z wychowawcą udała się do sądeckiego MOKU na spektakl pod tytułem: "Opowieść Wigilijna" na podstawie książki Karola Dickensa. Wspaniały spektakl !!!

Więcej… dodano dn. 15.12.21
 
Dzień Tradycji w klasie 5d.
     

W dniu 8.12.2021r. w naszej szkole odbył się Dzień Tradycji. Klasa 5d z tej okazji wykonała ozdoby choinkowe i przepięknie zdobiła pierniczki. Zapraszamy do galerii. 

Więcej… dodano dn. 14.12.21
 
Klasa 6b poznaje treść "Opowieści wigilijnej".
     

30 listopada 2021 klasa 6b poznawała treść "Opowieści wigilijnej" w MOK w reżyserii Pani Ewy Janus. Odbiór sztuki wzbudzał skrajne emocje: od współczucia przez lęk do podziwu i radości. Sztuka daje nadzieję, że nigdy nie jest późno na przemianę.

Więcej… dodano dn. 14.12.21
 
DZIEŃ TRADYCJI W KLASIE 1D
     
 

 Klasa 1d  Dzień Tradycji świętowała w pięknych regionalnych strojach.  W sali unosił się zapach pierniczków oraz pomarańczy ozdobionych goździkami.  Przy dźwiękach muzyki regionalnej wykonywaliśmy ozdoby, które później wieszaliśmy na wielkiej choince na holu. Zapraszamy  do galerii.

Więcej… dodano dn. 14.12.21
 
MIKOŁAJKI W KLASIE 1D
       

  6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj i wręczył nam piękne prezenty. Dziękujemy i zapraszamy za rok. Obiecujemy, że będziemy grzeczni. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 14.12.21
 
Dzień Tradycji w klasie 4c
     
 

8 grudnia mieliśmy Dzień Tradycji w szkole. Z tej okazji wykonywaliśmy ozdoby choinkowe i zdobiliśmy pierniczki. Nasze prace ozdobiły szkolną choinkę.

Więcej… dodano dn. 10.12.21
 
MIKOŁAJKI W KLASIE 4C
     

Z okazji Mikołajek byliśmy w teatrze na przedstawieniu "Opowieść Wigilijna". Bardzo na się podobało.  A potem odwiedził nas Mikołaj w szkole. Otrzymaliśmy wspaniałe termokubki i dużo słodyczy. Dziękujemy Mikołaju!

Więcej… dodano dn. 10.12.21
 
Udział klasy 6a w konkursie "Charakteryzuj jak Barbacki"
      

Uczniowie klasy 6a wzięli udział w konkursie "Charakteryzuj jak Barbacki", zorganizowanym przez Sądecką Bibliotekę Publiczną. Jego celem było stworzenie charakteryzacji i próba upodobnienia się do swojego ulubionego bohatera książkowego. Konkurs ten nawiązywał do działalności charakteryzatorskiej Bolesława Barbackiego, współorganizatora teatru amatorskiego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” (Towarzystwo Dramatyczne), gdzie pełnił rolę  aktora, reżysera i scenarzysty, dbającego o charakteryzację aktorów i scenografię spektakli. Tu wyróżnienie otrzymały dwie uczennice z klasy 6a – Lena Florek i Milena Olszanecka, które ucharakteryzowały się na bohaterki książki Lucy Maud Montgomery " Ania z Zielonego Wzgórza - Anię Shirley i Dianę Barry.


Więcej… dodano dn. 10.12.21
 
08.12 Dzień tradycji w klasie 3a
     

Jak co roku w naszej szkole odbył się dzień tradycji.

Uczniowie zostali zapoznani z lokalną tradycją, strojami i obrzędami. Rozwiązywaliśmy liczne zagadki, rebusy i wykonywaliśmy zadania związane z naszym regionem. 

Następnie uczniowie odrabiali świeżo pieczone pierniczki - w naszej szkole. Dzięki dekorowaniu pomarańczy goździkami przenieśliśmy się do świątecznych  rodzinnych wspomnień z ubiegłych lat.   Wszyscy wykazali się kreatywnością i wzajemną serdecznością. Uczniowie zadbali również o dekoracje szkolnego holu. Dostarczyli tam stroiki świąteczne, które dopełniają atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Więcej… dodano dn. 09.12.21
 
Mikołajki 5d
     

Dnia 6 grudnia 2021r. klasa V d wraz z wychowawcąRomaną Kociołek z okazji Mikołajek udała się do kina Helios na seans filmowy pt. "Wilk, lew i ja”. Po zakończonym seansie cala klasa udała się na wspólny posiłek w galerii.

Więcej… dodano dn. 09.12.21
 
Wyjście klasy 6 b do kręgielni Atom.
     

8 grudnia 2021 roku klasa 6 b dostała w prezencie od Świętego Mikołaja wyjście do kręgielni Atom. Zabawa i wspólnie spędzony czasz na długo pozostaną w naszej pamięci. To niezwykłe miejsce gdzie można się poznać i pobyć razem. Polecamy.

Więcej… dodano dn. 09.12.21
 
3 B Dzień Tradycji

     8 grudnia klasa 3 B uczestniczyła w szkolnych obchodach Dnia Tradycji. Z zapałem dzieci dekorowały pierniki oraz wykonały pachnące ozdoby z pomarańczy i goździków. Na szkolnym holu obejrzały wystawę  „Kuferek Babuni”.

 
Więcej… dodano dn. 09.12.21
 
Wyjście klasy 7 c na Mikołajkowy seans filmwy.
     

Dnia 6 grudnia 2021 r. klasa VII c wraz z wychowawcą Łukaszem Bołoz z okazji Mikołajek udali się do kina Helios na seans filmowy pt. "Pogromcy duchów". Po zakończonym seansie cala klasa udała się do restauracji w galerii na posiłek. 

Więcej… dodano dn. 07.12.21
 
3 B Wyjście do kina
       

6 grudnia klasa 3 B udała się do kina Helios na film pt. „Wilk, lew i ja”. Była to mikołajkowa niespodzianka. Po powrocie do szkoły każdy otrzymał słodycze.

Więcej… dodano dn. 07.12.21
 
Andrzejki w klasie 3 c
     

Andrzejki w tym roku połączyliśmy z Dniem Bajek (ponieważ wtedy uczyliśmy się zdalnie), dlatego w naszej klasie było kolorowo i bajkowo.  Były oczywiście wróżby andrzejkowe, pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nastroju dodawały lampiony, które samodzielnie wykonaliśmy na zajęciach.

Więcej… dodano dn. 06.12.21
 
Andrzejki w klasie 1d.
     

 

W poniedziałek 29 listopada w klasie 1d odbyły  się zabawy i wróżby andrzejkowe. Mnóstwo wrażeń było podczas lania wosku  przez wielki klucz i  odczytywania wróżb.  Wróżby były  ukryte w filiżankach, tajemniczych lustrach i pięknych zamkach. Odczytać wróżbę można było tylko poprzez podświetlenie latarką. 

Nie zabrakło muzyki i oczywiście tańca na gazecie. Zabawa była super.

Więcej… dodano dn. 03.12.21
 
Andrzejki w klasie 3 a
 

                

30.11.2021  w klasie 3a odbyła się zabawa ANDRZEJKOWA. Uczniowie dowiedzieli się o tradycji i zwyczajach związanych z tymże świętem. Cały dzień był wypełniony licznymi zabawami, konkursami. Uczniowie dowiedzieli się kto jako pierwszy zmanieni stan cywilny, poznali swoje zawody przyszłości oraz imiona wybranek/ wybranków. Największe zainteresowanie wzbudziło lanie wosku  i odczytywanie cieni za pomocą latarki.

Więcej… dodano dn. 02.12.21
 
Wyjście klasy 7 c do teatru.
       
       
 

 Dnia 30.11.2021 roku klasa 7 c wraz z wychowawcą udała się na spektakl pod tytułem "Opowieść Wigilijna" do sądeckiego MOKU. To kulturalne wydarzenie klasowe poprzedzone było marszem terenowym poprawiający kondycję fizyczną.

 
Więcej… dodano dn. 01.12.21
 
Andrzejki w klasie 2b.
       

Najpierw przygotowaliśmy sami klasę. Potem były wróżby, konkursy, tańce i poczęstunek.  Zabawa była super!!!

Więcej… dodano dn. 30.11.21
 
Jesienne hartowanie w 3a.
     

Klasa 3a w ramach zajęć wybrała się do groty solnej, w celu zwiększania i nabierania odporności. Uczniowie bardzo się cieszyli z wyjścia, grota solna umożliwiła wspólną zabawę i integrację, a przygaszone światła wprowadziły  relaksujący nastrój.  Tężnia solankowa poprawiła kondycję organizmów. Nawilżaliśmy drogi oddechowe i odganialiśmy wrogie wirusy.

Więcej… dodano dn. 24.11.21
 
Zajęcia w klasie 2b.
       

Nasze zajęcia techniczne są bardzo ciekawe i zabawne.

Więcej… dodano dn. 22.11.21
 
Warsztaty "Piąta klepka".
     

19 listopada klasa 1 a wybrała się do Miasteczka Galicyjskiego, gdzie czekało ją nie tylko zwiedzanie Miasteczka, ale też udział w  warsztatach "Piąta klepka", na których poznali prace stolarza i wykonali piękne sowy. 

Więcej… dodano dn. 22.11.21
 
Sałatkowo znaczy zdrowo.
     

 Klasa 3a podczas zajęć technicznych przygotowała sałatkę jarzynową i  nauczyła się podstawowych zasad savoir vivre.

Uczniowie mogli samodzielnie pokroić, doprawić, a w konsekwencji skosztować pysznej sałatki. Wszyscy wykazali się dużą precyzją, starannością, cierpliwością i wysoką kulturą osobistą. Była to doskonała lekcja wzajemnej współpracy.

Więcej… dodano dn. 17.11.21
 
Dzień postaci z bajek w klasie 3a:
       
 

5 listopada klasa 3a obchodziła Dzień postaci z bajek. Wszyscy uczniowie przebrali się za ulubione postacie bajkowe. Cały dzień był wypełniony licznymi zabawami, konkursami, tańcem  i zagadkami bajkowymi. Jeden z uczniów dostarczył także dodatkowej rozrywki, przebierając się za czarodzieja- zaprezentował swoje magiczne sztuczki. Musimy także wspomnieć o rodzicach, którzy zapewnili wspaniały  poczęstunek dający mnóstwo energii i siły do zabawy.

Więcej… dodano dn. 17.11.21
 
Lekcja życzliwości
     

Klasa 5 a, jak wiele oddziałów z naszej szkoły, uczestniczyła w lekcji z Panią Karoliną- psychologiem szkolnym. Wspólnie uczyliśmy się jak okazywać sobie życzliwość, mamy nadzieję, że owoce tego dobrego czasu będą widoczne w naszych relacjach.

Więcej… dodano dn. 17.11.21
 
3 B - Podróże z historią
     

28 października klasa 3b poznawała swoje miasto w ramach innowacji „Nowy Sącz- moja mała Ojczyzna- podróże z historią”. Piękna pogoda sprzyjała wycieczce. Uczniowie poznali wybrane miejsca i zabytki Nowego Sącza. Bezpośrednie ukierunkowane obserwacje połączone z informacjami pomogły zdobyć wiadomości o swoim mieście.

Więcej… dodano dn. 16.11.21
 
Zabawa w sklep
     

Matematyka nie musi być ani nudna ani trudna! Przekonali sięo tym uczniowie 1b, którzy na edukacji matematycznej bawili się "W sklep". Zobaczcie sami ile było radości!!!

Więcej… dodano dn. 15.11.21
 
Święto Niepodległości.
       

Pierwszaki z 1b pamiętali Święcie Niepodległości. Samodzielnie wykonali kotyliony, które z dumą nosili 10 listopada podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej… dodano dn. 15.11.21
 
Oto jak świętowała klasa 1d "Dzień Postaci z Bajek".
     

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 15.11.21
 
Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
     

10 listopada 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada – Święto bardzo ważne dla każdego Polaka. Uczniowie klasy 8b w strojach galowych, z biało-czerwonymi kokardami, uczestniczyli w tym dniu w uroczystej akademii, która przybliżyła najważniejsze wydarzenia z historii Polski, związane z niełatwą drogą narodu polskiego do odzyskania niepodległości. Wzięli również udział w patriotycznym happeningu polegającym na ułożeniu biało-czerwonej flagi. W sali lekcyjnej, przygotowali wraz z wychowawcą gazetkę ścienną na temat Niepodległości oraz o godz. 11:11 odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego i oddali hołd wszystkim poległym w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Więcej… dodano dn. 11.11.21
 
11 listopada - rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległości.
     

10 listopada podczas lekcji informatyki grupa dziewcząt z klasy 7f o godzinie 11:11 odśpiewała hymn polski upamiętniając w ten sposób odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

dodano dn. 10.11.21
 
Dzień Postaci z Bajek w klasie Ia.
     

Dnia 5 listopada klasa I a świętowała Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie z wychowawczynią przebrali się za swoje ulubione postacie bajkowe. Uczniowie mogli się sprawdzić w znajomości bajek, układając puzzle, rozwiązując zagadki, a nawet kodując oraz odszyfrowując zagadkę Baby Jagi. Nie zabrakło też poczęstunku i zabaw przy muzyce.

Więcej… dodano dn. 10.11.21
 
1c Dzień Postaci z Bajek
     

Z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Postaci z Bajek 05.11.2021roku w naszej szkole zorganizowana została uroczystość, na którą przybyli bajkowi bohaterowie. Również w naszej klasie ich nie zabrakło. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 10.11.21
 
Wyjazd edukacyjny uczniów klasy 8b i 8d

     

8 listopada 2021 r. klasy 8b, 8d oraz część klasy 8a uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Oświęcimia i Wadowic. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i Brzezince. W okresie II wojny światowej, gdy miasto było pod okupacją niemiecką, zostały wybudowane tutaj obozy koncentracyjne, w których zginęło około 1,6 mln osób różnych narodowości. Uczestnicy wycieczki odwiedzili miejsca pamięci i muzeum: obóz macierzysty Auschwitz I, przeszli pod główną bramą z napisem „Arbeit macht frei”, a ponadto zobaczyli 11 bloków, w których znajduje się m.in. historyczna ekspozycja i rzeczy pozostałe po zamordowanych.

Więcej… dodano dn. 10.11.21
 
Wycieczka kl. III B do Feleczyna
     

21 października klasa III B była na wycieczce w Feleczynie. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała zajęciom w terenie, poznawaniu „Tajemnic lasu” oraz zabawom. Polecamy to miejsce.

Więcej… dodano dn. 10.11.21
 
11 listopada – Święto Niepodległości – 3 c
       

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości dużo rozmawialiśmy o Polsce, historii, sławnych Polakach. W przeddzień wzięliśmy udział w akademii, wykonaliśmy test na uważne czytanie o Polsce, minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu nad Kamienicą.

Więcej… dodano dn. 10.11.21
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.