1c Solidarni z Ukrainą
     

Bardzo trudno zrozumieć nam co się dzieje w kraju naszych sąsiadów. Rozmowy o tym są pełne emocji i wiary, że to się wkrótce skończy. Wierzymy w to!

Więcej… dodano dn. 25.03.22
 
Wycieczka klasy 2a
     

22 marca nasza klasa pojechała na wycieczkę do Kopalni soli w Bochni. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem. Pod okiem naszych przewodników zwiedzaliśmy kopalnię.  Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni. 

Więcej… dodano dn. 25.03.22
 
Geometryczne inspiracje w 1b
     

Po raz kolejny uczniowie 1b udowodnili, że nauka matematyki nie jest nudna. Potwierdzili to, robiąc cudowne makiety miast z figur geomterycznych.

Więcej… dodano dn. 23.03.22
 
Dzień Wagarowicza w klasie 4b
     Uczniowie 4b w ramach Dnia Wagarowicza włączyli się w akcję Samorządu Szkolnego pod hasłem "Dzień bez plecaka". Mieli świetne pomysły na zastąpienie tradycyjnego tornistra - podręczniki przynieśli w wózeczku dla lalek, pojemniku na ciasto, koszu na śmieci, walizeczce itp. Natomiast na godzinie wychowawczej znakomicie bawili się na placu zabaw podczas wiosennego spaceru.
Więcej… dodano dn. 23.03.22
 
„Z matematyką za pan brat”- kl. 1d
     

Uczniowie klasy 1d nie nudzą się na lekcjach matematyki. Projektują makiety miasta, osiedli, konstruują wagi, modele żebrowe prostopadłościanów i sześcianów. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 23.03.22
 
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w kl. 1 d
       

W ten piękny słoneczny dzień zorganizowaliśmy malowanie wiosny na folii.  Efekty  naszej pracy można podziwiać w sali nr 18. Zapraszamy!

Więcej… dodano dn. 23.03.22
 
Dzień wagarowicza!
     

21.03.2022 roku klasa 7 c udała się z wychowawcą z okazji dnia wagarowicza do kina na film Uncharted. Wcześniej wspomniany seans filmowy poprzedzony został spacerem. Po seansie filmowym klasa udała się do restauracji na obiad. 

Dopełnieniem wycieczki była piękna słoneczna pogoda. Wyjście klasy 7 c było także spotkaniem mającym na celu integrację klasy z nową uczennicą z UKRAINY która niedawno do nas dołączyła.

Więcej… dodano dn. 22.03.22
 
Międzynarodowy Dzień Matematyki
     

Klasa I a po raz kolejny pokazała, że trafne jest powiedzenie:  "Matematyka jest królową nauk" i to nie tylko w obchodzonym Międzynarodowym Dniu matematyki. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych środków dydaktycznych, czas upłynął niezwykle mile i szybko, a zdobyta wiedza i umiejętności będą owocowały w dalszej nauce.

Więcej… dodano dn. 17.03.22
 
1c Zabawa karnawałowa
     

Dzień przed Tłustym Czwartkiem urządziliśmy sobie zabawę karnawałową. Były wspólne tańce, konkursy, projektowanie masek karnawałowych. Bawiliśmy się bardzo dobrze.

Więcej… dodano dn. 11.03.22
 
Kółko przyrodnicze Klasa 2a i 2b
     

Uczniowie klasy 2a I 2b z wielkim zaangażowaniem wykonywali gniazda wykorzystując różnorodny materiał przyrodniczy. Zajęcia były super! 

Więcej… dodano dn. 10.03.22
 
Klasa 2b na zajęciach w Galerii Sztuki Nowoczesnej.
     

Nasza klasa poraz kolejny uczestniczyła w zajęciach w Galerii Sokół, tym razem tematem była architektura wnętrz. Zajęcia były bardzo ciekawe i wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Pomysły były mega ciekawe.

Więcej… dodano dn. 07.03.22
 
„Kto się boi Pani Eś?”
      

1 marca 2022 klasa 7fi udała się na spektakl komediowy, pełen gagów i dobrego humoru. „Kto się boi Pani Eś?” to przedstawienie, które porusza trudny temat śmieci. Jeżeli nurtują Was pytania:

-czy słusznie boimy się śmierci?

-a może śmierć nie jest taka zła?


koniecznie wybiercie się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.Więcej… dodano dn. 02.03.22
 
Kukiełkowo 1b.
     

Pod koniec lutego uczniowie 1b samodzielnie wykonywali kukiełki. Pracy było mnóstwo, ale kukiełki wyszły cudowne.....

Więcej… dodano dn. 01.03.22
 
Karnawał w Ib.
     

24 lutego klasa 1b postanowiła hucznie obchodzić Tłusty Czwartek - zorganizowała zabawę karnawałową. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 01.03.22
 
Bal karnawałowy i tłusty czwartek w klasie Ia.
     

Bal karnawałowy i tłusty czwartek w klasie I a był obchodzony hucznie i wesoło :)

Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty taneczne, a także wziąć udział w różnych konkursach. Nie zabrakło zabaw z chustą, a także tradycyjnego pociągu. W tym dniu każdy mógł skosztować smacznych pączków i innych smakołyków przygotowanych przez Rodziców, którym serdecznie dziękujemy.

Więcej… dodano dn. 28.02.22
 
Zabawa karnawałowa w klasie 2a
       

Zabawa karnawałowa w klasie 2a odbyła się 15 lutego.2022. Dzieci pięknie poprzebierały się w różne stroje karnawałowe. Wszyscy świetnie się bawili.i tanczyli do ulubionych piosenek.

Więcej… dodano dn. 24.02.22
 
Kulig -klasa 5d i 5c
     

16 lutego klasy 5d i 5c wybrały się na kulig do Szczawnika. Oprócz kuligu były również zabawy na śniegu oraz grill z ciepłą herbatą. Następnie udaliśmy się do Muszyny, aby udać się na spacer po tamtejszych ogrodach. Zwiedziliśmy również Mini ZOO. 

Więcej… dodano dn. 21.02.22
 
Zabawa karnawałowo- walentynkowa klasy 1d.

     

Zabawa była wspaniała, było mnóstwo atrakcji. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tak świetnej imprezy. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 21.02.22
 
Zabawa Karnawałowa w klasie 2b
       

Dzisiaj w naszej klasie odbyła się Zabawa Karnawałowa. Były tańce, konkursy, karaoke. Zabawa była suuuper? 

Więcej… dodano dn. 16.02.22
 
Edukacja polonistyczna w klasie 2b.
  

   Na edukacji polonistycznej poznajemy ,,Świat sprzed stu lat. "Dlatego pani zaproponowała abyśmy spróbowali napisać coś gęsim piórem, tak jak sprzed stu lat. Okazało się że nie jest to takie proste, zobaczcie sami.

Więcej… dodano dn. 16.02.22
 
Klasa 7c na kuligu.
     

Dnia 14.02.2022 roku klasa 7 c wraz z wychowawcą była na kuligu w Ochotnicy Dolnej. W planie kuligu był przejazd na wozach konnych, gry i zabawy na śniegu, spacer terenowy, gril z herbatką. Był to miły integracyjny dzień!

Więcej… dodano dn. 15.02.22
 
Wycieczka klasy 3a i 3c.
     

10 lutego klasy 3a i 3c wybrały się na wycieczkę do Szczawnika. Główną atrakcją był kulig. Dodatkowo po zwiedzeniu okolicy zjedliśmy pyszne kiełbaski i bawiliśmy się na śniegu: rzucaliśmy śnieżkami, lepiliśmy bałwana. Zwieńczeniem mile spędzonego czasu był spacer po ogrodach w Muszynie. Zobaczyliśmy tam Mini ZOO i zwierzęta, które aktualnie tam przebywały. Był to bardzo mile spędzony czas.

Więcej… dodano dn. 15.02.22
 
Klasy 4b i 4c na kuligu w Regietowie
    

Dnia 9 lutego klasy 4b i 4c wybrały się na wycieczkę do Regietowa, na kulig do stadniny koni huculskich. Zabawa była znakomita - uczniowie świetnie się bawili zarówno podczas przejażdżki saniami, jak i w czasie zabawy na  śniegu. Następnie w karczmie o nazwie "Huculanka" mogli odpocząć, wysuszyć ubrania oraz upiec na ognisku przygotowane kiełbaski. Uczniowie wrócili do domu w świetnych humorach.

Więcej… dodano dn. 14.02.22
 
Mali konstruktorzy.
       

Uczniowie klasy 3a tym  razem  zabawili się w konstruktorów. Uczniowie zostali podzieleni na małe grupy, w których dzielnie konstruowali zamki z materiałów, które przynieśli i zaaranżowali zgodnie z wcześniej opracowanym projektem.  Prace były bardzo dopracowane, budziły wielkie zainteresowanie  i zaangażowanie. Ostateczny efekt był niesamowity. 

Więcej… dodano dn. 08.02.22
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
     

Uczniowie klasy I a również w tym roku nie zapomnieli o swoich babciach i dziadkach. Co prawda ze względu na pandemię, nie mogli zaprosić ich do szkoły, ale nagrali krótkie przedstawienie, a raczej program telewizyjny pt. „Za co kochamy babcię i dziadka”, które potem mogły oglądnąć ukochane babcie i wspaniali dziadkowie. Nie zabrakło również laurek w postaci kalendarza i pachnących lampionów.

Więcej… dodano dn. 01.02.22
 
Życzliwość w klasie 5d
     

Ostatnie lekcje wychowawcze w klasie 5d były poświęcone zagadnieniom związanym z życzliwością. Klasa wspólnie stworzyła profil ucznia  życzliwego oraz gazetkę ścienną dotyczącą życzliwości.

Więcej… dodano dn. 24.01.22
 
"ŻYCZLIWY CZŁOWIEK" -LEKCJA WYCHOWAWCZA W KLASIE 4C
     

„Życzliwość to coś więcej niż bycie miłym – to wewnętrzna postawa, filozofia życia”.  Życzliwości nie można kupić, nie trzeba uczyć, wystarczy ją okazywać. Gdzie ? Kiedy ?Każdego dnia w domu, w szkole, na ulicy… Uśmiech, pożyczenie ołówka, wysłanie lekcji, wytłumaczenie zadania, wspólna zabawa na przerwie … Życzliwość działa jak kojący balsam.  Ma ona wpływa na kształtowanie się pozytywnych relacji z samym sobą i z innymi. Dlatego kolejna lekcja wychowawcza w klasie 4c była poświęcona właśnie ŻYCZLIWOŚCI. Zastanawialiśmy się, jaki jest człowiek życzliwy … a to efekt naszej pracy !

 
 
Więcej… dodano dn. 17.01.22
 
"ŻYCZLIWY CZŁOWIEK" - lekcja wychowawcza w klasie 7f.
       

Klasa 7f cykl lekcji poświęconych życzliwości podsumowała plakatem, na którym zostały odbite dłonie uczniow tworząc kształt serca.

dodano dn. 14.01.22
 
Klasa 2a i 2b kółko przyrodnicze.
 

Świetnie bawiliśmy się robiąc doświadczenia z wodą. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy.

Więcej… dodano dn. 13.01.22
 
Klasowy Dzień Życzliwości 7 c !!!
     

Dnia 10.01.2021 roku podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 7 c wykonali wraz z wychowawcą Łukaszem Bołoz profil ucznia życzliwego oraz gazetkę klasową poświęconą Życzliwości Społecznej. Klasa 7c odbyła także debatę na temat "Czy opłaca się być życzliwym na co dzień?" Wszyscy zgodnym chórem stwierdzili że życzliwość społeczna powinna być priorytetem każdego człowieka.

Więcej… dodano dn. 13.01.22
 
1c Wigilia
       

Wspólne świętowanie wigilii jest wzruszające. Dziękujemy mamie naszego ucznia za przygotowanie wspaniałego poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 02.01.22
 
Wigilia klasy 2b
     

W czwartek odbyła się w naszej klasie Wigilia. Było miło, wesoło i bardzo uroczyście. Składaliśmy sobie życzenia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Więcej… dodano dn. 23.12.21
 
1c Wycieczka do Bochni
     

Spotkanie z Mikołajem w tym roku odbyło się w kopalni soli w Bochni. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej… dodano dn. 22.12.21
 
Wigilia w klasie 3a
     

17.12.2021 klasa 3a celebrowała Wigilię w "Chacie Zbója" Na początku przeczytaliśmy Pismo Święte, podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wieczerzy Wigilijnej. Uczniowie spożywali posiłki ze smakiem. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy kilka kolęd i ze śpiewem na ustach wróciliśmy po kolędzie do szkoły. Dzień był wypełniony życzliwością i wzajemnym szacunkiem.

Więcej… dodano dn. 22.12.21
 
Wigilia w klasie 5a
     

W środę 15 grudnia 2021 roku klasa 5 a spotkała się przy wigilijnym. Wśród radosnych kolęd składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Więcej… dodano dn. 21.12.21
 
Mikołaj - 3c

     Na wizytę Mikołaja czekaliśmy bardzo niecierpliwie. Postanowiliśmy „wywołać” go, lepiąc figurki z plasteliny – wyszły przepięknie. Wreszcie nadszedł 6 grudnia i …. Udało się – odwiedził nas Mikołaj i przyniósł worki pełne prezentów, a nawet napisał do nas list. Dziękujemy! J

Do zobaczenia za rok !!! 

 

 

Więcej… dodano dn. 21.12.21
 
Dzień Tradycji – 3c
     

8 grudnia w naszej szkole był Dzień Tradycji. Z tej okazji wykonywaliśmy różne zadania: zdobiliśmy stroiki świąteczne, lukrowaliśmy pierniki, przygotowaliśmy pomarańcze ozdobione goździkami. Potem zanieśliśmy wszystko na wystawę, którą można było obejrzeć na holu.

Więcej… dodano dn. 21.12.21
 
3c – „Opowieść wigilijna”
     

14 grudnia, w piękny zimowy dzień wyruszyliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Opowieść wigilijna”. Spektakl bardzo się nam podobał, zwłaszcza, że na scenie mogliśmy podziwiać nasze koleżanki – Martynkę i Blankę. Brawo!

Więcej… dodano dn. 21.12.21
 
Wigilia klasowa – 3c
     

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy urządzić wigilię klasową. Na samodzielnie wykonanych kartkach świątecznych napisaliśmy piękne życzenia, rodzice przygotowali poczęstunek, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Uroczystego nastroju dodał występ naszego chóru szkolnego.

Więcej… dodano dn. 20.12.21
 
Wigilia Klasowa 7 c
     

W piątek 17.12.2021 roku klasa 7 c spotkała się wraz z wychowawcą Łukaszem Bołoz na wspólnej wigilii. Odczytany został fragment pisma świętego, zebrani na wigilii złożyli sobie życzenia świąteczne. Był czas na rozmowy oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.  

 

Więcej… dodano dn. 20.12.21
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.