Rok szkolny

2022/2023


dodano dn. 13.08.23
 
Wiosna w2a
     

 

 

Wiosna zawitała do 2a. Sadziliśmy kwiatki, ozdabiając naszą salę ;)

 

 

Więcej… dodano dn. 18.03.23
 
Jemy zdrowo w klasie 2a
     

 

 

14 marca, klasę 2a, w ramach współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, odwiedzili studenci z Wydziału Nauk o Zdrowiu z wykładowcą Panią dr inż. Izabelą Mandryk. Zajęcia miały na celu kształtowanie postaw propagujących zdrowy styl życia oraz rozszerzenie wiedzy z zakresu dietetyki. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia oraz poznali trzy najważniejsze składniki pożywienia.  
Uczniowie zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce i wykonali sałatkę owocową.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

Więcej… dodano dn. 15.03.23
 
Wybitni sportowcy w 2b
     

 

 

Zuzanna Kłap, Franciszek Kumor - Siciarz i Kornel Dzierżak to wybitni sportowcy w klasie 2b. Zuzanna osiąga sukcesy w Taekwon - do, Franciszek jest wybitnym tenisistą, Kornel wspaniałym piłkarzem - najlepszym strzelcem. Brawa!!!

 

 

Więcej… dodano dn. 15.03.23
 
Niezapomniane niezapominajki w 2b
     

 

 

"Niezapominajki"

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.
(...)
Maria Konopnicka

 

 

Więcej… dodano dn. 15.03.23
 
Brzozowy gaj 2b
     

 

 

Uczniowie 2b tęsknią za prawdziwą wiosną, dlatego stworzyli w klasie piękny wiosenny gaj.

 

 

Więcej… dodano dn. 15.03.23
 
Dzień Kobiet w 2b
     

 

 

Nasi mężczyzni nie zapomnieli o swoich koleżankach :)

 

 

Więcej… dodano dn. 08.03.23
 
O Koperniku na lekcji geografii.
     

 

 

Uczniowie z klasy 6c i 6d na lekcji geografii poznali teorię heliocentryczną Mikołaja Kopernika. Poniżej z radością prezentują  wspaniałe modele Układu Słonecznego.

 

 

Więcej… dodano dn. 26.02.23
 
2c – rocznica urodzin Mikołaja Kopernika
     

 

 

Nasza klasa również w 550 rocznicy urodzin słynnego Polaka Mikołaja Kopernika: astronoma, matematyka, lekarza, ekonomisty

 

 

Więcej… dodano dn. 23.02.23
 
2c - Zabawa karnawałowa
     

 

 

W tym roku mieliśmy prawdziwy bal. To był wyjątkowy dzień z tańcem, zabawą i wspólnym poczęstunkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

Więcej… dodano dn. 23.02.23
 
2c – nauka i zabawa
     

 

 

Podczas wspólnej nauki możemy się też świetnie bawić. Po lekturze „Detektyw Pozytywka” powstały piękne prace. Walentynki też były okazją do wspólnej zabawy.

 

 

Więcej… dodano dn. 23.02.23
 
Bal karnawałowy w klasie 1c
     

 

 

Karnawał to czas zabaw, tańców, przebierańców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabawy karnawałowej klasy 1c

 

 

 

Więcej… dodano dn. 21.02.23
 
Klasa 3 d bawi się na balu karnawałowym
     

 

 

W tę środę klasy 1-3 bawiły się na balu karnawałowym. Nasza klasa 3 d rozpoczęła świętowanie od wspólnego poczęstunku i zbijania piniaty. Następnie udaliśmy się na aulę i tam pod okiem profesjonalistów spędziliśmy czas na zabawach grupowych, indywidualnych, tańcach i pokazie talentów. Uczniowie byli zmęczeni i bardzo zadowoleni.

 

 

 

Więcej… dodano dn. 19.02.23
 
W karnawale same bale
     

 

 

Klasa 2a również w tym roku nie zapominała o balu karnawałowym. Było hucznie, wesoło i kreatywnie :)

 

 

 

Więcej… dodano dn. 19.02.23
 
2c - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     

 

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada i ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie innym przyjemnych, pozytywnych emocji. Obecnie jest obchodzony w ponad 180 krajach na świecie. Bądźmy więc dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy, uśmiechajmy się do siebie, pomagajmy sobie, bądźmy empatyczni i tolerancyjni wobec innych.

l

 

 

Więcej… dodano dn. 25.01.23
 
Dzień Tradycji w klasie 2c
     

 

 

W tym roku uroczystości związane Dniem Tradycji wyglądały trochę inaczej niż w poprzednich latach. Nowością był pochód na głównym holu szkoły. Nasza klasa w pięknych strojach przeszła w pochodzie. Potem był poczęstunek w klasie, ozdabianie pierniczków i degustacja. Wszyscy dobrze się bawili w tym dniu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

Więcej… dodano dn. 25.01.23
 
klasa 3a na warsztatach bożonarodzeniowych
     

 

 

22 grudnia klasa 3a uczestniczyła w warsztatach bożonarodzeniowych w Łosiach. Dzieci robiły pierniczki, wykonywały ze sznurków Mikołaja, każde dziecko miało również możliwość zrobienia przez siebie mydełka glicerynowego. Była wspólna Wigilia połączona ze spiewaniem kolęd. 
 

 

 

 

Więcej… dodano dn. 07.01.23
 
Klasa 8c w kinie Helios.
     

 

 

Pan Spicha Paweł oraz Bołoz Łukasz wraz z klasa 8 c dnia 22.12.2022 roku udali się do kina Helios w galerii Trzy Korony na film pt. "Świąteczny Cud". Po zakończonym seansie klasa spotkała się na wspólnym posiłku w restauracji Mc Donald.

 

 

Więcej… dodano dn. 26.12.22
 
Wigilia i przedstawienie "Boże Narodzenie wokół nas" - klasa 2a
     

 

 

21 grudnia w klasie 2a miały miejsce dwa ważne wydarzenia - wigilia klasowa, wspaniale przygotowana przez rodziców oraz przedstawienie o Bożym Narodzeniu, w którym pięknie zagrali uczniowie naszej klasy. To był wyjątkowy czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

Więcej… dodano dn. 26.12.22
 
Wigilia w 3 d
     

 

 

22.12 klasa 3 d i 3 a wybrały się do Łosia na niecodzienną Wigilię.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach, wykonywali ozdoby z makramy, świąteczne mydełka i robili pierniczki. Poznali tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe. Uwieńczeniem spotkania była uroczysta Wigilia, dzielenie się opłatkiem , wspólna wieczerza i kolędowanie.
Więcej… dodano dn. 23.12.22
 
Klasa 3 d świątecznie występuje
     

 

 

20.12 klasa 3d poraz kolejny zaprezentowała swoją grę aktorską przed rodzicami. Tym razem była to Wigilia w tradycyjnej polskiej rodzinie. Uczniowie  wcielili się  w postacie z różnych pokoleń i ukazali  wartości i zasady  jakie nimi kierują.
Więcej… dodano dn. 23.12.22
 
Ostatnie wydarzenia w klasie 3a
     

 

 

W ostatnich miesiącach zorganizowaliśmy w klasie 3a różne uroczystosci: Dzień Postaci z Bajek, Andrzejki, Dzień Tradycji. 
 

 

 

 

Więcej… dodano dn. 20.12.22
 
Klasa 1c na spotkaniu z pisarką Ewą Stadtmüller
   

8 grudnia klasa 1c uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Ewą Stadtmüller, autorką ponad stu książeczek dla dzieci: opowiadań, bajek, wierszy, zagadek, scenariuszy teatralnych oraz opracowań znanych baśni i legend, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Pisarka bardzo ciekawie opowiadała dzieciom, jak powstaje książka i jak się można nią bawić. Nasze pierwszaki były bardzo zadowolone z udziału w tym spotkaniu.

Więcej… dodano dn. 15.12.22
 
Mikołajki w klasie 1c
    

6 grudnia – w Mikołajki -  dzieci z klasy 1c udały się do Teatru Nowego na przedstawienie pt. „Przepis na bajkowe Święta”. Po spektaklu było spotkanie z Mikołajem, każdy otrzymał upominek. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty „Kto uratuje wioskę świętego Mikołaja?”. To był dzień pełen wrażeń. 


Więcej… dodano dn. 14.12.22
 
2c – mikołajki
     

 

 

Do nas również zajrzał św. Mikołaj, który przyniósł piękne prezenty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

Więcej… dodano dn. 13.12.22
 
Klasa 3 d walczy o ocalenie wioski Św. Mikołaja
     

 

 

Podczas zajęć zrorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną uczniowie klasy 3 d nastrajali się i bawili przygotowując się do nadchodzących Świąt. Rozwiązywali liczne zagadki, malowali Mikołaja, wykonywali ozdoby na choinkę, oglądali teatrzyk, kodowali , a co najważniejsze zdobywali umiejętności niezbędne do uzyskania tytułu pomocnika Św. Mikołaja.
Uwieńczeniem sukcesu było wykonanie domku Św Mikołaja i spotkanie się z nim osobiście.
 
Więcej… dodano dn. 08.12.22
 
Mikołajki w klasie 8 c
     

 

 

Dnia 06.12.2022 roku uczniowie klasy 8 c rozdawali sobie prezenty mikołajkowe. W ten dzień odbył się także mecz mikołajkowy chłopaków w piłkę siatkową oraz wspólne wyjście z wychowawcą do restauracji Mc Donald.
 
Więcej… dodano dn. 08.12.22
 
2a - spotkanie z Mikołajem
     

 

 

2 grudnia klasa 2a uczestniczyła w kolejnych warsztatach, organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu. Pracując zespołowo, a przy tym świetnie się bawiąc, pomogła „Uratować wioskę Świętego Mikołaja”. Na koniec uczniów czekała nagroda – spotkanie z Mikołajem, który wręczył im upominek i pamiątkowy dyplom. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Więcej… dodano dn. 05.12.22
 
Klasa 8c w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu
     

 

 

Dnia 30 listopada 2022 r. klasa 8c wraz z wychowawcą p. Łukaszem Bołoz brała udział w spektaklu profilaktycznym "Wspomnienia narkomanki" na podstawie książki p. Barbary Rosiek. Przedstawienie odbyło się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. W drodze powrotnej do szkoły po zakończonym spektaklu uczniowie udali się na sądeckie obwarzanki.
 
Więcej… dodano dn. 04.12.22
 
Kształtowanie prawidłowych nawyków dietetycznych w klasie 3 d
     

 

 

W piątek klasa 3 d podczas zajęć spotkała się z Panią dietetyk i poznała zasady prawidłowego odżywiania się. Uczniowie wskazywali zasady tworzenia zdrowego talerza żywieniowego. Poznali zagrożenia, które są ukryte w posiłkach i przekąskach lubianych przez najmłodszych.
Więcej… dodano dn. 28.11.22
 
Klasa 2a o Ignacym Łukasiewiczu
     

 

 

Z okazji Roku Ignacego Łukasiewicza klasa 2a udała się do Sądeckiej Biblioteki Publicznej na warsztaty interdyscyplinarne „Światło z ziemi. O Ignacym Łukasiewiczu”. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z życiorysu tego słynnego farmaceuty, poznać jego wynalazki oraz przeprowadzić doświadczenie. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Więcej… dodano dn. 23.11.22
 
Wśród bogów greckich
     

 

 

Do krainy mitów przenieśli nas uczniowie klasy 5 „b”, którzy w ramach lekcji historii: „Bogowie i mity” wcielili się w postacie bogów.
Więcej… dodano dn. 16.11.22
 
2c Dzień Postaci z Bajek
     

 

 

Również w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Były piękne stroje, czytanie bajek i praca plastyczna z ulubionymi postaciami bajkowymi.
Więcej… dodano dn. 14.11.22
 
Zajęcia w BWA w klasie 3 d
     

Podczas ostatnich zajęć klasa 3 d poznała historię starożytnego Rzymu.zapoznali się z największymi zabytkami i tamtejszą architekturą. Kolejno uczniowie wykonali prace- wazony inspirowane poznaną epoką.

Więcej… dodano dn. 09.11.22
 
Pamiętamy o zmarłych
     

Klasa 3 d uczciła poległych bohaterów. Uczniowie zapalili znicze i modlitwą wsparli tych którzy odeszli.

Więcej… dodano dn. 09.11.22
 
Wyporność wody
     

W trakcie zajęć z cyklu "Być jak Ignacy" klasa 3 d poznawała właściwości wody i jej wyporność. Uczniowie samodzielnie wykonywali liczne eksperymenty , konstruowali przedmioty użytkowe.

Więcej… dodano dn. 09.11.22
 
Pierwsza pomoc – 1c
     

 

28 października 2022r. klasę I c odwiedzili  wolontariusze z Zespołu Szkół w Starym Sączu. Pokazali  jak udzielać pierwszej pomocy. Przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz jak należy postępować podczas zgłaszania wypadku. Potem były ćwiczenia praktyczne. To była bardzo ważna i cenna lekcja.


Więcej… dodano dn. 02.11.22
 
An apple a day keeps the doctor away!!!
     

 

Klasa 4d uczestniczyła w spotkaniu z dietetykiem w ramach ogólnopolskiej akcji „Odważ się” na temat zdrowego żywienia.


dodano dn. 30.10.22
 
Pierwszaki w Teatrze Nowym
     

W dniu 21 października klasy: 1a, 1b i 1c wybrały się do Teatru Nowego na przedstawienie pt. „Żabi Król”. Był to prezent dla dzieci od Rodziców z okazji Ślubowania. Przedstawienie było bardzo interesujące, wesołe i pouczające.
Po przedstawieniu wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych.

To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Więcej… dodano dn. 30.10.22
 
Klasa 2 d na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym w Łosiach
     

 

5 października klasa 2d uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej w „Skrawku Nieba” w Łosiach.
Piękna pogoda sprzyjała wędrówce po lesie z panem przewodnikiem.
 Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy o lesie i jego mieszkańcach.
Zbieraliśmy grzyby, których było co niemiara.
Uczestniczyliśmy też w warsztatach kulinarnych, robiliśmy samodzielnie pizzę,
która później  została upieczona w piecu opalanym drzewem.
Nie mogło zabraknąć też szaleństw na ogromnym trawiastym placu zabaw.
Na koniec wycieczki zjedliśmy jeszcze pyszną  pomidorówkę.

Wycieczka była świetna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Więcej… dodano dn. 27.10.22
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.