Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
ROK SZKOLNY

2019/2020

dodano dn. 26.06.20
 
„Tysiąc powodów, by czytać” - konkurs Empiku
   

      W październiku nasza szkoła wzięła udział w konkursie Empik „Tysiąc powodów, by czytać”. Na pracę plastyczną wykonaną przez uczniów klasy 6d można było głosować za pomocą aplikacji mobilnej Empiku od 24.10. do 28.11.2019 r. Dziękujemy za wsparcie naszej szkoły głosami – wiemy, że niektórzy oddawali je regularnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zachęcić do zabawy większą liczbę osób.

 

dodano dn. 03.12.19
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Ksiażka Najlepszym Przyjacielem"
    

     20 listopada odbyła się siódma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę.

 W konkursie brali udział przedstawiciele sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali oni w dwóch  kategoriach wiekowych – klas 2-4 i 5-8.
Więcej… dodano dn. 25.11.19
 
Pasowanie na czytelnika
    

W pierwszych tygodniach listopada pierwszoklasiści wkroczyli w progi szkolnej biblioteki. Po uroczystym pasowaniu na czytelnika, poprzedzonym występem artystycznym przygotowanym przez starsze koleżanki z klasy 6d, uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymacje biblioteczne. Ponadto obdarowani zostali zakładkami, a także pamiątkowymi zbiorami wierszy i opowiadań „Pierwsze czytanki dla…” przygotowanymi w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przez Instytut Książki pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

 

Więcej… dodano dn. 15.11.19
 
Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską
    

      W dniu 23 października klasa 3b wzięła udział w spotkaniu z pisarką, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki była pani Anna Onichimowska, polska autorka poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, scenariuszy filmowych i teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Pisarka za swoją twórczość otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia literackie w Polsce i za granicą, a w latach 1995–2003 była przewodniczącą polskiej sekcji IBBY.

 

Więcej… dodano dn. 23.10.19
 
Dzień Głośnego Czytania
    

      27 oraz 30 września w wybranych klasach odbyły się zajęcia w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Panie bibliotekarki odwiedziły młodszych i trochę starszych uczniów z 1b, 1c, 2a, 3d i 4b, aby przeczytać im fragmenty wybranych nowości bibliotecznych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci miały okazję posłuchać interpretacji głosowych książek: „Lemoniadowy ząb”, „Dzieci z ulicy Awanturników”, „Nowe przygody skarpetek” oraz „Mazurscy w podróży”. Zostały też zachęcone do odwiedzania szkolnej biblioteki i sięgania po ulubione pozycje literatury dla dzieci i młodzieży.

Więcej… dodano dn. 02.10.19
 
ROK SZKOLNY

2018/2019

dodano dn. 12.10.18
 
Mistrz Pięknego Czytania
    

5 czerwca 2019 r. odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego dla uczniów klas pierwszych organizowanego przez bibliotekę szkolną – „Mistrz Pięknego Czytania”. W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów z klas 1a, 1b i 1c. Tym razem pierwszoklasiści czytali na głos fragmenty książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!”.  Jury z uwagą przysłuchiwało się interpretacjom głosowym, oceniając m.in.  płynność, intonację oraz tempo czytania.

Więcej… dodano dn. 05.06.19
 
Sukces uczniów z klasy 3a w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym
    

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci trzecich klas z dziesięciu sądeckich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Maja Witowska (konkurs plastyczny) oraz Jakub Gruszka i Damian Włodarczyk (konkurs czytelniczy).

Więcej… dodano dn. 31.05.19
 
Sukces w konkursie literackim „Czytam, bo lubię”
    

14 maja 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Czytam, bo lubię”, do którego zgłoszonych zostało 28 prac z 10 szkół.

Miło nam poinformować, że I miejsce zajął nasz uczeń z klasy 6a – Bartłomiej Majoch. Ponadto wyróżnienia przyznano Dorianowi Florkowi z kl. 5a oraz Jakubowi Sarnikowi z kl. 5d.  Wrócili do szkoły z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej… dodano dn. 14.05.19
 
Konkurs plastyczny "Biblioteka moich marzeń"
    

W kwietniu czytelnicy z klas I-III rywalizowali w konkursie plastycznym „Biblioteka moich marzeń”. Chętni uczniowie wykonali prace ukazujące bibliotekę oczami dziecka. Spośród zgłoszonych ilustracji jury wybrało najciekawsze i najstaranniejsze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – nagrody rzeczowe.

Więcej… dodano dn. 13.05.19
 
III edycja konkursu fotograficznego "Książka inaczej"
    

W marcu biblioteka szkolna już po raz trzeci zorganizowała konkurs fotograficzny „Ksiażka inaczej”. Zadanie konkursowe polegało na sfotografowaniu książki w ciekawy, niebanalny sposób. Spośród zgłoszonych prac jury wybrało najlepsze. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Więcej… dodano dn. 30.04.19
 
Międzyklasowy Turniej Czytelniczy dla uczniów klas szóstych w ramach III Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz
    

W przededniu wiosny, 20.03.2019 r., nasza biblioteka przeprowadziła Międzyklasowy Turniej Czytelniczy dla uczniów klas szóstych w ramach III Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.

 

Więcej… dodano dn. 25.03.19
 
"Książkowe" choinki.
      Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, postanowiliśmy stworzyć odpowiedni świąteczy nastrój w naszej bibliotece. Poza wypożyczaniem książek o tematyce świątecznej budowaliśmy wspólnie z czytelnikami choinki z książek. Pracę umilały nam kolędy. Później każdy mógł się sfotografować pod naszym nietypowym drzewkiem.
Więcej… dodano dn. 18.12.18
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka najlepszym przyjacielem"
      

Później niż zwykle, bo dopiero 21 listopada, odbyła się szósta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę.


W tym roku uczestników było więcej niż w latach ubiegłych. W konkursie brali udział przedstawiciele prawie wszystkich sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali w dwóch  kategoriach wiekowych: klasy 2-4 i 5-8.

Więcej… dodano dn. 23.11.18
 
Pasowanie na czytelnika
    

             W ostatnich dniach października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej biblioteki. Wróżka-Bajka z pomocą kukiełek-książek opowiedziała pierwszoklasistom o zasadach korzystania z książek i biblioteki oraz sprawdziła ich wiedzę ma temat książkowych bohaterów. Potem każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę.

                W przygotowanie pasowania włączyły się uczennice klasy 5d, które powitały pierwszoklasistów w progach biblioteki.

Więcej… dodano dn. 05.11.18
 
Dzień Głośnego Czytania
    

      Z okazji Dnia Głośnego Czytania, który przypada 29 września, panie bibliotekarki odwiedzały uczniów w klasach i czytały fragmenty literatury dla dzieci - bardzo poplarnej serii Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby o szkolnych przygodach Filipka, książek Janoscha "Tygrysek musi mieć rower" i Waldemara Cichonia "Cukierku, ty łobuzie!". Aby uświetnić to wydarzenie, klasa Vd przygotowała specjalne plakaty promujące czytanie.

Więcej… dodano dn. 12.10.18
 
ROK SZKOLNY

2017/2018

dodano dn. 30.09.16
 
konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"
 

7 czerwca odbył się, jak co roku o tej porze, konkurs dla uczniów klas pierwszych „Mistrz Pięknego Czytania”. W tym roku była to już dziesiąta,  jubileuszowa edycja tego konkursu, wymyślonego przez Panią Liliannę Pisiewicz.

W tym roku czytaliśmy „Czarną owieczkę” Jana Grabowskiego.

O zaszczytny tytuł  „Mistrza Pięknego Czytania”  i medal ubiegali się najlepiej czytający uczniowie z klas pierwszych.

 

Więcej… dodano dn. 12.06.18
 
Klasy 4d i 3e na spotkaniu z pisarzem w Oddziale dla Dzieci SBP
  

W dniu 4 czerwca  dwie klasy z naszej szkoły – klasa 4d i 3e wzięły udział w spotkaniu z pisarzem, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki był pan Marcin Pałasz, polski autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych, a także laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.