ROK SZKOLNY

2023/2024

dodano dn. 03.10.23
 
Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"
    

18 października odbyła się już IX edycja konkursu dla klas drugich "Mistrz Pięknego Czytania", organizowana corocznie przez naszą bibliotekę. Wybrani przedstawiciele z poszczególnych klas czytali fragmenty książki Asy Lind "Piaskowy wilk".

 

Więcej… dodano dn. 20.10.23
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
    

29 września, w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania naszą szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas: 2a, 2b, 2c, 3a, 4c i 4c. Bibliotekarze czytali dzieciom wybrane książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Były to bardzo przyjemne spotkania, zachęcające do sięgnięcia po książkę.


Więcej… dodano dn. 03.10.23
 
ROK SZKOLNY

2022/2023

dodano dn. 29.09.21
 
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
    

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji bibliotekę odwiedziły dzieci ze świetlicy oraz klasy 3a i 3b.

 

Więcej… dodano dn. 05.04.23
 
Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena
    

Z okazji Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena, który przypadał 25 marca, biblioteka szkolna przygotowała konkurs związany ze znajomością lektury dla klasy sżóstej „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Więcej… dodano dn. 31.03.23
 
Dzień Kota w naszej bibliotece
      
 
Z okazji Dnia Kota w bibliotece zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów uczęszczających na świetlicę. Rozmawialiśmy o kotach, czytaliśmy opowiadanie Joanny Papuzińskiej "Agnieszka opowiada bajkę", rozwiązywaliśmy zagadki, zapoznawaliśmy się także z popularnymi związkami frazelogicznymi, których bohaterem jest kot. Były słodycze i malowanki.
 


Więcej… dodano dn. 17.02.23
 
Spotkanie z pisarką Ewą Stadtmüller
   

8 grudnia klasa 1c uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Ewą Stadtmüller, autorką ponad stu książeczek dla dzieci: opowiadań, bajek, wierszy, zagadek, scenariuszy teatralnych oraz opracowań znanych baśni i legend, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Pisarka bardzo ciekawie opowiadała dzieciom, jak powstaje książka i jak się można nią bawić. Nasze pierwszaki były bardzo zadowolone z udziału w tym spotkaniu.

Więcej… dodano dn. 15.12.22
 
"Witajcie w naszej bajce" - pasowanie na czytelnika
    

W listopadzie i grudniu uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. W czarodziejską krainę książek wprowadzili ich Królowa Książek i Baj, a także ich pomocnicy. Podczas krótkiej inscenizacji pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i obchodzeniem się z wypożyczonymi książkami.

 

Więcej… dodano dn. 08.12.22
 
Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"
    

9 listopada odbył się konkurs dla klas drugich pt. „Mistrz Pięknego Czytania”. Była to już 11. edycja tego konkursu. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas drugich, którzy mieli zaprezentować wzorowe czytanie fragmentu książki „Baśń odwunastu miesiącach.”

Więcej… dodano dn. 10.11.22
 
Konkurs recytatorski "Jesienne wiersze polskich poetów"
    

26 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas 2-4 pt. „Jesienne wiersze polskich poetów”. Uczniowie mieli zaprezentować wiersz polskiego poety o tematyce jesiennej. W bibliotece przygotowałyśmy spory zbiór takich wierszyków, więc było z czego wybierać. Uczestnicy solidnie się przygotowali. Teksty były "wykute na blachę". Poziom recytacja był wyrównany, ale udało nam się wyłonić zwycięzców i przyznać nagrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Więcej… dodano dn. 02.11.22
 
Klasa 3b na spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek w SBP.
    

18 października klasa 3d wzięła udział w spotkaniu z panią Agnieszką Frączek, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania pisarka prezentowała swoje książki opowiadała o swojej pracy, a także życiu prywatnym (m. in. o swoich kotach, których ma bardzo wiele, bo jest ich zapaloną miłośniczką). Uczestnicy spotkania mogli zakupić sobie książki jej autorstwa. Pani Frączek wpisywała w nich dedykację. Książka z autografem jest bardzo cenną pamiątką z takiego spotkania. A na zakończenie spotkania wspólne zdjęcie. Teraz lektura na pewno będzie się lepiej czytać!

Więcej… dodano dn. 20.10.22
 
Spotkanie z pisarką Jadwigą Marzec
    

12 października gościliśmy w naszych murach sądecką pisarkę, panią Jadwigę Marzec, autorkę książek dla dzieci, "Niezwykły tydzień Frani, Nowe przygody Frani, "Poszukiwacze przygód - Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”, "Puzzelkowe serce" i "Myszka Matylda w Nowym Sączu".

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych.

Więcej… dodano dn. 17.10.22
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
      

29 września jest święto – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przez cały tydzień, od 26 do 30 września, do naszej biblioteki przychodzili uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, żeby posłuchać czytanych przez książek. Były to m. in. utwory pani Renaty Piątkowskiej, Marcina Pałasza, Pawła Beręsewicza, Małgorzaty Musierowicz i Joanny Olech. Także fragmenty wybranych lektur szkolnych, w celu udowodnienia, że wcale nie muszą być nudne.

No i na każdego z uczestników tych spotkań czekała na zakończenie słodka niespodzianka.

Więcej… dodano dn. 30.09.22
 
ROK SZKOLNY

2021/2022

dodano dn. 29.09.21
 
Tydzień Bibliotek
    

W dniach  8-15 maja br. odbędzie się XIX edycja ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to  „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 

Więcej… dodano dn. 17.05.22
 
Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską
    

27 kwietnia 2022  w MOK-u odbyło się dwa spotkania autorskie z Renatą Piątkowską pt. „Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi…”, zorganizowane przez SBP.

 Aż 5 klas z naszej szkoły mogło uczestniczyć w tej imprezie, co było dla naszej placówki dużym wyróżnieniem.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła zwierzęcych bohaterów swoich książek. Spotkania moderowała Malwina Kożurno.

Więcej… dodano dn. 06.05.22
 
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
    

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji bibliotekarze wraz z uczennicami z klasy 8d, pracującymi w bibliotece w ramach wolontariatu, odwiedzili kilka klas z nauczania początkowego. Zachęcaliśmy dzieci do korzystania z naszej biblioteki i czytania książek.

Więcej… dodano dn. 08.04.22
 
Konkurs plastyczny dla klas 1-2 "Mój ulubiony bohater książkowy"
    Dla klas 1 i 2 zorganizowaliśmy konkurs plastyczny  „Mój ulubiony bohater książkowy”. Uczniowie mieli w dowolnej technice plastycznej przedstawić swoją ulubioną postać literacką. Wszystkie prace przyniesione do biblioteki zostały obejrzane i ocenione przez jury, które wybrało spośród nich najlepsze i przyznało nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.
Więcej… dodano dn. 08.04.22
 
Konkurs plastyczny „Książki w mojej rodzinie, czyli czytelnicze drzewo genealogiczne”
    

Był  to konkurs  przeznaczony był dla uczniów klas 3 i 4. Należało wykonać pracę przedstawiającą drzewo genealogiczne swojej rodziny, z podaniem ulubionej książki z dzieciństwa każdego z jej członków.

Prace, wykonane w ramach naszego konkursu były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Jury miało sporą trudność z wybraniem i nagrodzeniem najlepszych prac.

Więcej… dodano dn. 25.03.22
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.