Szkolny turniej piłki koszykowej
czwartek, 05 lutego 2015 23:50

29.01.15 (czwartek)  odbył się turniej piłki koszykowej chłopców klas V i VI. W zawodach wystartowało 6 zespołów.  Klasa IVa niestety nie skompletowała pełnego składu. W klasie VIb wystąpiła jedyna dziewczynka w zawodach – Julia Nosal, która zdobyła również swoje punkty. Niekwestionowanym królem strzelców całego turnieju został Robert Wielgus z klasy VIb (nie było osobnej klasyfikacji).

Finał turnieju między klasami VId – Vic był bardzo dramatyczny. Początek meczu należał do klasy VId, która dobrze punktowała, jednak grała bardzo agresywnie, co kończyło się kolejnymi faulami. Skutkowało to rzutami osobistymi po piątym faulu zespołowym. Szale zwycięstwa powoli zaczęła przechylać się na stronę VIc, która zwyciężyła różnicą 4 punktów tj. 12 : 18. Wybuch radości był wielce zasłużony, a łzy przegranych na miejscu.

I – II: Vid – Vic 8 : 12

Organizatorem i sędzią głównym zawodów był mgr Janusz Pawlik. Gratulujemy sportowej postawy!!!