Informacja dla rodziców/opiekunów, nauczycieli
piątek, 30 kwietnia 2021 08:38

Organizacja pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Nowym Sączu od 04 maja 2021 roku przedstawia się następująco:

1. Nauka i opieka dla dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, bez zmian - praca stacjonarna.
  2. W klasach 1-3 zajęcia dydaktyczno- wychowawcze prowadzone będą stacjonarnie - w szkole według dotychczasowego planu lekcji.
  3. W klasach IV-VIII - zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone będą zgodnie z planem lekcji – w formie nauczania zdalnego (nauka na odległość).
  4. Dyrektor szkoły organizuje konsultacje dla uczniów klas ósmych w małych grupach. (według ustalonego harmonogramu)
  5. Frekwencję na lekcjach w czasie zdalnego nauczania zapisywane będą w e-dzienniku jako: Z - zdalne obecny, N - zdalne nieobecny.
  6. Od wtorku, 04 maja  br. szkoła zapewnienia funkcjonowanie świetlicy szkolnej w stałych godzinach od 6,30-16.30. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o ograniczenie do minimum przebywania w świetlicy Państwa dzieci.
  7. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły zorganizuje nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).
  8. Nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły realizujący nauczanie zdalne będą mogli zostać oddelegowani do pracy w domu z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań na terenie placówki. Rozwiązanie to przyczyni się do zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników na terenie placówki.
  9. Nauczyciele mogą pracować w budynku szkolnym i za pomocą szkolnego łącza internetowego prowadzić zajęcia zdalne.
  10. Pracownicy oraz uczniowie przebywający na terenie szkoły zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania wdrożonych „Wewnętrznych procedur bezpieczeństwa w czasie funkcjonowania szkoły podczas nauczania stacjonarnego w okresie epidemicznym COVID-19.

Więcej informacji ( Zarządzenie)  po podpisaniu nowelizacji Rozporządzenia.

Hanna Śpiewak- Chłopkiewicz