MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
wtorek, 10 listopada 2020 08:15

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku w naszej bibliotece został zorganizowany konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich, którzy w ubiegłym roku nie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami ze względu na epidemię koronawirusa i obowiązek pozostania w domach na zdalnym nauczaniu.

W dwunastej edycji konkursu wzięło udział 20 uczestników z oddziałów: 2a, 2b, 2c, 2d, którzy zostali wytypowani przez wychowawców w trakcie eliminacji klasowych. W tym roku ze względu na zalecenia sanitarne uczniowie każdej klasy mieli wyznaczone oddzielne terminy przesłuchań. Wszyscy czytali  fragment książki pt. „Kapelusz Pani Wrony” napisanej przez Danutę Parlak.

Poziom czytających drugoklasistów był bardzo wyrównany. Ocenie podlegały: poprawność czytania, tempo i odpowiednia intonacja. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki, między innymi zakładki do książek i słodycze.

Po naradzie jury konkursu ogłosiło wyniki:

- tytuł Mistrza Pięknego Czytania został przyznany uczennicy kl. 2a, Hani Ożóg,

- wicemistrzami zostały: Hania Rybińska z kl. 2b i Blanka Bochenek z kl. 2c.

Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe medale i książki.

Gratulujemy!