6d z wizytą w Krośnie i Jaśle
poniedziałek, 25 listopada 2019 11:19

21.11.2019 r. uczniowie klasy 6d wybrali się na wycieczkę do Krosna i Jasła. Najpierw odwiedzili krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym poznali proces tworzenia szklanych przedmiotów oraz historie tamtejszych hut. Mieli również okazję własnoręcznie, za pomocą farb akrylowych i brokatów, ozdobić świąteczną bombkę, a także pod okiem fachowców, przy użyciu specjalnej pieczęci, wykonać pamiątkowy szklany medalion.

Nasi szóstoklasiści zwiedzili też Muzeum Lizaka w Jaśle, które sami nazwali „lizakowym rajem”! W świetnych humorach wysłuchali opowieści na temat produkcji słodyczy i zobaczyli na własne oczy, jak przyrządza się masę karmelową wykorzystywaną
w cukiernictwie. Ukoronowaniem tej jasielskiej przygody było samodzielne wykonanie lizaków, które potem można było z przyjemnością zjeść.

To była pyszna wycieczka! Uśmiech