Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka najlepszym przyjacielem"
piątek, 23 listopada 2018 10:52

Później niż zwykle, bo dopiero 21 listopada, odbyła się szósta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę.

W tym roku uczestników było więcej niż w latach ubiegłych. W konkursie brali udział przedstawiciele prawie wszystkich sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali w dwóch  kategoriach wiekowych: klasy 2-4 i 5-8.

Jury konkursowe –  pani Agata Kaleta z Publicznej Biblioteki Sądeckiej, pani Wanda Zapiór i pani Lilianna Pisiewicz – miało niezwykle trudne zadanie, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki i wyrównany. Przy ocenie uczestników brano pod uwagę: dobór tekstu do wieku i płci, dykcję i wyrazistość oraz interpretację utworu związanego tematycznie z biblioteką, czytaniem, książką.

Dla uczestników konkursu klasa 6c pod opieką pani Joanny Życzyńskiej przygotowała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Była to śmieszna, uwspółcześniona wersja baśni.

Wyniki konkursu:

Klasy 2-4   Klasy 5-8